Наша Соломія – перша водійка в Україні

Наприкінці жовтня в україні відхзначається день автомобіліста. А чи знаєте ви, що першою українською автопані була неперевершена оперна співачка Соломія Крушельницька, відома в усьому світі?

Ледь не весь Львів збігався подивитись, коли ця смілива пані їхала містом за кермом свого автомобіля, який вона сама придбала. Водити авто вона навчилася в Італії, де мешкала зі своїм чоловіком, адвокатом та мером італійського В'яреджо Чезаре Річчоні. Її сучасників вражало, як добре вона водила автомобіль.

До слова, вона мала багато хобі. Як згадувала її небога, та щоденно займалася фізкультурою і такими спортами, як теніс, їзда на коні, на ровері, керувала машиною, плавала. Також Соломія Крушельницька мала власний фотоапарат і залюбки робила аматорські знімки. Досі збереглися її фотографії пірамід і Сфінкса.

Тож керування автівкою було лише одним із захоплень С.Крушельницької, яка загалом цікавилася технікою та не відставала від емансипованих європейських панянок. Хоча водночас була вправною господинею.

Для Diaspora.ua за матеріалами "Словоопис"


Надрукувати   E-mail