Наша вирішальна битва розпочалась

Фінальною битвою нинішньої російсько-української війни не стануть бої за Донецьк, Луганськ чи Крим. Вирішальна битва розпочалася вже зараз і це битва за пережиту зиму.

Історично росія завжди використовувала зиму як перевагу, в багатьох попередніх війнах, росію якраз-таки рятували зими. Наше завдання — змінити історію.

Третій масовий обстріл. Росія намагається нас злякати і зламати. Залишити без тепла, світла і зв’язку, змусити піти на їхні умови. росія воює з цивільними. У цій битві беруть участь вже не тільки ЗСУ. Беруть участь всі: жінки, діти, пенсіонери — абсолютно всі, хто живе в Україні.

І зараз завдання кожного мобілізуватись — забезпечити свою зиму. Подбати про тепло та світло, знайти прихисток в селах та містечках, запастись їжею, одягом, дровами. Допомогти друзям, сусідам, знайомим. Зайвий раз перепитати, чи комусь потрібна допомога, тепла куртка чи взуття. Поділитись, якщо маєш зайве. Хто за кордоном — максимально передавайте теплі речі, павербанки, нам треба пережити зиму.

Я більше не шукаю прогнозів, не ставлю запитання, коли закінчиться війна, вона триватиме, скільки потрібно. Також не думаю, який вигляд матиме перемога.

Важливо запам’ятати:

– у росії не закінчаться ракети

– ППО не зіб’є їх усіх

– волонтери не забезпечать всім необхідним

– держава та партнери не вирішать ваших локальних проблем

Нам важливо кожному виграти свою боротьбу. Кожному зробити свою частину роботи. Взяти особисту відповідальність заради спільної перемоги.

Весною у росії не залишиться аргументів. З першим веснянимм променями їхні надії розтануть як сніг. Я люблю згадувати фразу Дудаєва, що росія помре, коли зійде українське сонце‎.

Перше весняне сонце, тепло, що дає початок новому життю.

Іван Байдак


Надрукувати   E-mail