Наші в Ірландії

Ірландія повідомила про приєднання до група друзів підзвітності – країн, що вимагають відповідальності за злочини РФ в Україні.

"У відповідь на вторгнення Росії в Україну міжнародне співтовариство активізує низку механізмів для притягнення до відповідальності винних у військових злочинах та грубих порушеннях та зловживаннях прав людини. Ірландія рішуче вітає та підтримує ці зусилля", – говориться там.

Нагадаємо, група друзів підзвітності заснована Албанією, Колумбією, Данією, Маршаловими островами, Нідерландами та Україною. Ці країни об’єднує прагнення забезпечити відповідальність за агресію проти України. 

А одна з найпопулярніших газет Ірландії Irish Independent вперше в своїй історії випустила редакційну статтю не ірландською чи англійською, а українською мовою. Таким кроком видання відзначило місяць боротьби українського народу з російськими загарбниками.

В Ірландії зараз перебувають наші земляки – родина Селецьких. Ось що повідомив Петро: «Були сьогодні на акції протесту біля посольства рашки на Orwell street у Дубліні.. Було дуже багато народу, представники місцевих профспілок, громадських, релігійних організацій, просто перехожі, посли України, Литви, Польщі, Грузії, активісти об'єднання українців Ірландії, навіть росіяни, які проти війни (.був плакат "russians against war"). Все відбулося дуже емоційно, ефектно і щиросердно. Після закриття міітингу масовка не розходилася дотемна. Коли посол росії затемна виїжджав з території посольства, то тільки завдяки поліції (garda) не отримав на горіхи. Під час усієї акції й після неї на весь район було чути: Слава Україїні, Слава героям, Смерть ворогам, Україна понад усе, а також: Разом за Мир, Зупинити війну, Путін х...о і т.п. Серед вимог – протидія агресії, посилення всілякої підтримки для України й українців, обструкція щодо Росії і її представництв в усьому світі, зокрема в Ірландії. Додаю кілька фото з акції 24 березня. Фото Лесі Селецької».

Українська діаспора в ірландії зібрала 25 тон гуманітарного вантажу для України і зірвала виступ російського балету у Дубліні і місті Корк.


Надрукувати   E-mail