Навіть розголосу не буде?

Пролистала всю стрічку фейсбука до кінця. Зосереджено і уважно. Ні одного поста, ні однієї згадки про те, як в Дніпрі охорона Тищенка побила військового, який гуляв із немовлям. Нікого не зачепило, нікого не тригернуло.

Ні однієї згадки, як наступного ж дня троє виродків жорстоко побили військового в Києві "через зачіску". А поліція, яка прибула на місце події, цих виродків – відпустила... Чому? А тому що знають, що навіть розголосу не буде. Того єдиного, що хоч якось змушує цю країну мінятися – навіть цього не буде.

Бо всім так пофіг... Що з вами, люди?

На судове засідання по Роману Червінському більше не пускатимуть людей. Розвідника, який здійснив безліч успішних операцій з ліквідації російських убивць, тепер судять за зачиненими дверима. І під двері пригнали якихось дурачків у костюмах "беркута". Раніше боялися такого свавілля, боялися розголосу. Ті фото з "беркутами" іншим часом би розлетілися по всій мережі.

А зараз що? Зараз нас не бояться. Ну а чого нас боятися? Ті, хто були здатні на дії – пішли на фронт. Ну, а ті, хто не переймаються тим, що в їхній країні б"ють і кидають за грати військових, які їх же і захищали – очевидно, навряд чи на щось готові впливати, крім своєї комфортної бульбашки.

Надія Паливода

За напад на військового, залежно від наслідків, – довічне

Злочин проти військового у Дніпрі спонукає до рішучих заходів. На мою думку, ВР терміново має ухвалити закон, за яким:

  1. Під час воєнного стану за напад на військового (чи колишнього військового) має бути покарання від 5 років до довічного терміну в залежності від наслідків.
  2. Військові, на яких здійснюється напад, мають отримати право захищатися в будь-який спосіб, у тому числі із застосуванням вогнепальної зброї, без жодних правових наслідків для себе.
  3. Усім, хто не має стосунку до ЗСУ (крім колишніх офіцерів, котрі мають на це спеціальний дозвіл Головкома чи міністра оборони), має бути суворо заборонено носити військову форму (штраф від $1000 на перший раз, а потім – від $10000 або ув'язнення до 3 років; на перший раз умовно). Особливо це стосується приватних охоронців, яким, крім згаданих покарань, у разі порушення цієї норми має бути назавжди заборонено працювати в зазначеній професії.

Анатолій Новиков


Надрукувати   E-mail