Не ставаймо китайськими горобцями!

Коли в Китаї знищували горобців, їх просто лякали. Пташки злітали і кружляли в повітрі. А їм не давали сісти, знову лякали. І горобці від знемоги гинули, вони не можуть довго літати. Ось і падали мертвими на землю. Так знищили горобців, нехитрим і жорстоким засобом.

Щось подібне відбувається з нами, коли ми довго тривожимося і нервуємо. Ми злетіли, тремтячи крильцями, а присісти нам не дають. Або злі люди. Або погані думки. Страх, переживання, тривога, побоювання…

Недарма вороги щоночі намагаються нагадати про себе. Це щоб вимотати нас і змусити впасти замертво. Серце того, хто боїться, тремтить і не може заспокоїтися, як горобець в небі. Вичерпує свій ресурс і зупиняється.

І тих, хто повертає вас у погану ситуацію, лякає або турбує, нагадує і розпалює скандал, теж уникайте. Вони не дають вам перепочити та набратися сил.

Виграє той, хто змушує себе приземлитися і відпочити. Хто вміє зупинити потік поганих думок, хто контролює тривогу. І той виграє, кому є де відпочити. У кого є друзі. Затишний будинок, в якому людина відчуває себе в безпеці. У кого є молитва. І довіра до світу. Який сам по собі не так уже й поганий і страшний. І можна присісти і відпочити.

Людину вбивають її думки, її власний страх. Слід перепочити, знайти безпечне місце хоч ненадовго. Розслабитися і відволіктися, отримати позитивні враження, завмерти в обіймах рідних…

До хорошого психотерапевта піти. І перестати думати про погане. Наказати собі перестати. Адже думки і віра творять ваш світ і наш світ в цілому.

Горобці не могли протистояти страху. А людина розумна. І цілком може змусити себе переключитися. Зберегти своє життя і своє здоров’я.

А потім чинити опір і перемогти. Перемагає той, хто може сісти і відпочити. І отримати підтримку і захист. Хоча б тимчасово. Але і цього досить для відновлення сил.

З Інтернету


Надрукувати   E-mail