Не забудьмо про сина Садовського – Миколу Тобілевича!

Прочитав повідомлення про перейменування у м. Кропивницькому 25 вулиць та провулків. І хоча рішення топонімічної комісії міської ради має ще затвердити сесія, можна вважати його прийнятим. Особисто я задоволений, що, зрештою, після багаторічних т. зв. політичних і наукових «дискусій», точніше вольових рішень окремих високих проросійських чиновників вдалося відкинути антиукраїнську Дворцову і назвати одну з наших центральних вулиць Театральною.

Також в українському звучанні прекрасно читається назва «Вулиця Святослава Хороброго» замість тієї фальшивої якогось Ушакова. Нарешті, може збутися моя давня пропозиція увічнити у топонімічній назві одного з корифеїв національного театру, великого патріота України Миколи Садовського. Досі було кілька спроб, але… Цього разу, хочу сподіватися, усе вирішене буде реалізовано і вулиця араба Пушкіна стане Садовського. Дуже правильна і національно-патріотична назва!

З цього приводу хочу внести одну невеличку корективу. В історію України, хоча й з великим запізненням, вписали прізвище сина Садовського – Миколи Тобілевича, випускника нашого кавалерійського училища, офіцера, підполковника Армії УНР. Можливо колишній провулок Пушкіна, який пропонують назвати теж Садовського, слід найменувати іменем Миколи Тобілевича – поряд вшановуватимемо батька й сина. Це було б грандіозно.

Слава Україні!

Юрій Матівос

Фото: надгробний камінь на могилі Миколи Тобілевича на Ольшанському кладовищі у Чехії


Надрукувати   E-mail