Обидва храми в Новомиргороді перейдуть до ПЦУ? А третій побудують?

22 квітня, на громадських зборах у Новомиргороді розпочали процес переходу Свято-Миколаївського храму від парафії упц мп до ПЦУ.

З чого ж усе почалося? Ситуцію коментує ініціатор проведення зборів Вадим Батій: «Кілька років тому у Новомиргород із Криму приїхав священник незалежної від москви церкви, отець Степан. Він створив громаду Православної церкви України, але, ясна річ, свого приміщення вона не мала. Проводили богослужіння у міському Будинку культури (Златопіль), з часом розпочали будівництво храму. Нам виділили землю, ми зробили проєкт, залили фундамент (за мостом, як їхати з Новомиргорода на Златопіль). Туди вкладено вже близько двох мільйонів гривень і величезна праця прихожан. Але з початком широкомасштабної війни ця робота припинилась.

Два роки тому я дізнався, що священник упц мп Ярослав Кушнірчук, крім служіння у храмі, викладає у школі історію України. Як таке може бути? Адже ця церква проповідує фактично антиукраїнські настрої, утверджує проросійські постулати! Я виніс це питання у публічну площину, так поступово визріло розуміння, що нам варто повертати храми з-під московського впливу, тим більше в Новомиргороді вони мають давню історію.

Я створив у ФБ групу, членами якої стали вже близько 16 тисяч людей. Провів опитування – чи варто парафіям переходити в ПЦУ? Півтори тисячі людей відповіли, що вже пора це робити, буквально одиниці були проти, кілька десятків висловились за те, що варто почекати рішення держави про заборону упц мп.

Отож, ми провели збори, прийшло більше 300 людей, обрали нову парафіяльну раду, її нового очільника. Висловили недовіру попередньому. І зараз подаємо документи на зміну конфесійної приналежності. 24 квітня священник громади отець Степан представив документи для передачі храму парафіянам ПЦУ у Кіровоградську ОВА.

Я впевнений, що ми маємо потенціал для переходу парафії і іншого – Іллінського храму в ПЦУ».


Надрукувати   E-mail