Один з найкращих храмів – у Православній церкві України

Релігійна громада села Коробчине, яка ще весною заявила про бажання перейти із промосковської УПЦ до Православної церкви України, нарешті виборола право на Свято-Успенський храм у своєму селі. Про це повідомили «Новомиргородські вісті». Інформацію їм підтвердив отець Степан Катькало, який править службу в храмі ПЦУ у Новомиргороді.

Коробчинський храм – архітектурна пам’ятка виняткової краси. За однією версією його проєктував сам Олександр Бернардацці, який таких яскравих та величних храмів в Україні побудував всього три, за іншою версією ‒ Яків Паученко. Один із ініціаторів переходу громади до ПЦУ Володимир Поліщук розповідав, що серед робітників, які працювали на зведенні храму, був його дід. «Мій дід будував цей храм, а громада тепер не має на нього права?»

Православна церква України має громаду у цьому селі близько 500 осіб, а Української православної церкви ‒ всього 37. Незважаючи на це, у червні громада вірян УПЦ зверталася до обласної військової адміністрації з проханням не втручатися й залишитися все, як є. Та обласна військова адміністрація відповіла, що слід враховувати волю переважної більшості віруючих. Тож останню крапку у конфлікті поставила обласна військова адміністрація ‒ храм передали ПЦУ.

Першу службу приїде служити у цьому храмі владика Марк Левків. Хто буде постіним священником у храмі поки що невідомо.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail