Один з тих, кому Бог вручив пензля

Художник Володимир Плітін, як на мене, людина дуже скромна і заглиблена у свій внутрішній духовний світ. Тому його 65-річчя не обставлене пишними заходами, промовами, нагородами. Але про нього, я певна, пам’ятають його учні, яких немало: Володимир Георгійович не один рік викладає у нашій художній школі імені Олександра Осмьоркіна.

І не так важливо, чи стали його учні професійними художниками, чи просто долучилися до світу гармонії, досконалості, краси, чистоти лінії, а ще – щирості і відкритості душі вчителя, його всеосяжного духовного всесвіту.

Володимир Плітін – представник одеської школи живопису. У його творчості, на думку знавців, органічно поєднується реалістична традиція із декоративністю і символізмом сучасного образотворчого мистецтва. Ніби сплав творчих висот попередників і пориву сучасників. На його полотнах дивним чином поєднуються образність і умовність, реалізм і політ уяви.

У обласному музеї мистецтв зберігаються більше трьох десятків його робіт, він постійних учасник Великодніх благодійних аукціонів. Але не злічити скільки виставок робіт його учнів демонструвалися в наших музеях.

Володимир Плітін – один з тих, кому Бог вручив пензля. А він тепер щедро роздає це вміння дітям.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail