Останнє фото ясена…

«Цей ясен на Попова,11 (корп.1) я сфотографувала восени з важким серцем – знала, що йому недовго залишилося. То було його останнє фото. Зараз на його місці гараж. Все більше гаражів, все менше дерев... Це наше місто».

Такий щемливий запис зробила у групі ФБ «Озеленення Кропивницького» Надія Паливода. Вона також повідомляє, що наприавила

скаргу в.о. начальника спеціалізованої інспекції міської ради О. Г. Брюховецькому, де сказано: «Раніше спецінспекція вже з’ясувала, що земельна ділянка на цьому місці виділена під будівництво гаражів. Однак забудовник і орендатор мав взяти дозвіл у міської ради на спил дерев і сплатити за них відновну вартість. З міської ради відповіли, що дозвіл на спил дерев за цією адресою не надавався».

Отож, власник цього гаража має сплатити штраф за несанкціонований спил дерев та компенсувати збитки для міста.

Чи заплатить? Та й чи можна компенсувати якоюсь сумою життя здорового красивого дерева?

А тим часом:

Початок кінця Лісопаркової?

У нашому місті під загрозою опинилась ціла природна оаза. Вивявляється, міська рада збирається дати дозвіл на будівництво готелю по вул.Холодноярська,1-11, 1-12, 1-13. «Це те саме місце на березі "Котячого ока", де пару років тому "Благоустрій" перетворив на стовпи десятки дерев, виконуючи комерційне замовлення бізнесмена Василя Рубана (він там поруч живе). Нині Рубан став депутатом і одразу почалися розмови про забудову цієї ділянки», – йдеться у «Озелененні Кропивницького».

Де вона знаходиться? Дерева були скалічені вздовж греблі і справа від неї, а готель хочуть будувати зліва від греблі, саме там, де тече джерело зі ставка. Це ліс і яр. Там будуть не просто випилювати ліс, а й засипати джерело, і ставка більше не буде.

Всі інші ділянки по Лісопарковій теж роздані під забудову. Іколи почнеться будівництво в одному місці, це стане початком кінця Лісопаркової, бо інші почнуть будуватися також.

Отакий екологічний злочин готує нам міська рада. Це питання відповідна комісія міської ради ще буде розглядати.

 

Площа зелених насаджень у Кропивницькому, згідно з даними інституту Діпромісто, в чотири рази нижча за норму, отож, забудову ділянок за рахунок знищення існуючих зелених насаджень, а також територій, відведених генеральним планом під їх розвиток, інститут вважає неприпустимим.

А ми?


Надрукувати   E-mail