Озеленення через файндрейзинг?

Здивувало повідомлення, що днями голова обласної ради Сергій Шульга підписав меморандум про співпрацю з громадською організацією «Стратегія майбутнього» для підтримки проектів «Озеленення України» та «Озеленення планети». Досі про таке ГО, яке б працювало у цій сфері, нічого не доводилось зустрічати. Черговий лижний інструктор?

Але інтернет знає про «Стратегію майбутнього», Таке ГО справді зареєстроване у Фортечному районі Кропивницького, голова – Тетяна Котенко. До речі, інформація оновлена буквально за день до підписання меморандуму.

Чим же займається це ГО? На сторінці «Маркетплийс» заявлено таке: проведення тренінгу з файндрейзингу, проєктного менеджменту та грантрайзингу.

А на сайті обласної ради сказано, що меморандумом передбачено наступні напрямки співробітництва: проведення висадки дерев на території Кіровоградської області, популяризація відповідних проєктів, проведення спільних семінарів та тренінгів, спрямованих на екологічну обізнаність громадян і збереження екосистеми, покращення екологічного стану в Україні.

Ну, спільне тут тільки проведення тренінгів.

Сторінка «Громадський простір» так подає розділ «Місія організації» цієї ГО: «Ефективність, Сталість, Розвиток:

ЕФЕКТИВНІСТЬ

– Розробка та всебічне забезпечення реалізації ефективних соціальних проектів на території всієї України

– Підготовка нових кадрів для різних регіонів з акцентом на аграрну або індустріальну спроможність такого регіону

– Створення робочих місць 

СТАЛІСТЬ

– Запровадження вже існуючих в розвинутих країнах світу технологій та ідей на території України

– Співпраця з різноманітними Громадськими Організаціями, які націлені на вдосконалення та розвиток країни

РОЗВИТОК

– Сприяння захисту незахищених верств населення

– Розроблення нормативно-правової бази, та внесення її, як пропозицій до Кабінету Міністрів України та Комітетів Верховної Ради

– Плідна співпраця та участь у робочих групах, що проводяться в Центральних органах виконавчої влади та комітетах Верховної Ради. 

Ми – Команда професіоналів. Стратегія майбутнього – це сталий громадський елемент, який спроможній створити Нову Україну та впевненість у майбутньому КОЖНОГО».

Вибачте за довгу цитату, але важко було не процитувати цей зразок демагогії: покладіться на «Стратегію майбутнього» і вона вам забезпечить усе – і навчання кадрів, і нові робочі місця, і нормативно-правову базу, і взагалі Нову Україну. І все це – завдяки файндрейзингу, проєктному менеджменту та грантрайзингу? А ви досі й не знали, як забезпечити розвиток країни? Вчіться!

Але ж де тут – озеленення? Тут слід було підписувати меморандум, ну, хіба що про створення робочих місць. З цим у нас точно проблеми, особливо після року пандемічних обмежень.

Якщо ж серйозно, то у нас в місті давно відома і активно діє ГО «Озеленення Кропивницький». Ці люди не лише висаджують дерева, а доглядають за ними, що набагато важливіше в умовах нинішнього посушливого клімату. Оберігають насадження від варварства і байдужості. І лекцію на тему озеленення прочитають набагато краще від спеціалістів з файндрейзингу.

Сумно, що голова обласної ради підписує меморандуми з невідомими ГО, які декларують невідь-що, а не помічає тих, хто робить конкретне діло.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail