Паспортів вакцинації не буде, а сама вакцинація?

Минулого понеділка у нашій країні мала розпочатися вакцинація населення проти коронавірусу. Принаймні, так запевняли у міністерстві охорони здоров’я. Вакцина не прибула, як пояснив міністр Максим Степанов, затрималась з технічних причин.

Тим часом, як повідомив директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко, міністерство вирішило не запроваджувати паспорти вакцинації. «Поки це питання відкрите, оскільки на міжнародному рівні ще немає узгодження. Україна зможе запровадити цифрові й друковані паспорти вакцинації, щойно отримає чіткі вимоги до них від міжнародних партнерів»,– зазначив Олег Рибальченко. Поки українці зможуть отримати довідку про проведення щеплення від COVID-19, оформлену згідно з чинними положеннями про імунізацію населення.

Тобто, питання про довідки вже вирішене, а коли буде сама вакцина – ні.

Непогано, що узгоджено й питання оплати праці медичних працівників, які займатимуться вакцинацією: Національна служба здоров'я України укладатиме договори з лікарнями, які вакцинуватимуть пацієнтів від COVID-19 за державний кошт.

На першому етапі вакцинації у таких закладах будуть сформовані мобільні команди. Вони мають складатись щонайменше з лікаря та двох медичних сестер чи медичних братів. Додатково рекомендується залучати особу, яка буде вносити дані в електронну систему охорони здоров’я, та водія за потреби. Перша виплата для мобільної команди складатиме 8 тисяч гривень – для забезпечення готовності до проведення вакцинації, зокрема закупівлі необхідних розхідних матеріалів та засобів індивідуального захисту.

Далі надавачі послуг будуть отримувати оплату за кількість провакцинованих осіб: 25 грн за першу дозу введеної вакцини та 60 грн за другу. Отримати оплату мобільні бригади зможуть за фактично надані послуги, після внесення інформації про здійснення вакцинації до ЕСОЗ.

Відповідно до Дорожньої карти вакцинації, спершу мобільні команди виїжджатимуть до колективів медиків, зокрема тих, які надають медичну допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою, працівників соціальної сфери, освітян, військовослужбовців тощо.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail