Постійна комісія новообраної обласної ради з питань житлово-комунального господарства, будівництва та використання природних ресурсів на своєму першому засіданні обговорила питання “Про оголошення територій природно-заповідного фонду місцевого значення”.
У результаті комісія рекомендувала сесії обласної ради не включати до порядку денного пленарного засідання це питання, оскільки воно потребує доопрацювання із залученням представників відповідних територій, де розташовані потенційні об’єктами природно-заповідного фонду місцевого значення: “Бобринківська балка”, “Варламівська балка”, “Олексіївська балка”, “Миколин яр”, “Людвінські скелі”, “Балка Репетуха”.
Очевидно, йдеться про те, що територіальні громади мають на ці землі свої плани, швидше усього господарського спрямування. Подібні інтереси можуть мати дуже актуальний вигляд, але категорично розходитися із завданнями природоохоронного характеру.
На жаль, люди на Землі і в Україні зокрема, завдяки своїй нерозумній жадібності та зневазі до природи, уже понівечили і фактично безповоротно знищили багато видів рослин і тварин. Чи зустрічали ви у наших степах дикі тюльпани, нарциси, дикі вишні, сон-траву? Нині це надзвичайна рідкість, а їх було безліч. І це лише крапля у морі понівеченого зажерливою людиною.
Отож, розглядаючи подібні питання, слід насамперед брати до уваги висновки учених.
До речі, новообрана обласна рада мала б повернутися до питання створення національного парку «Чорноліський». Про це йдеться вже сто років!
Чорний ліс: новий національний парк в Центральній Україні?
Тут теж останніми десятиліттями питання впирається у безсилість і недалекоглядність державної влади. Новообраним депутатам, хочеться вірити, сповнених добротворчої енергії, буде до чого докласти рук. Беріться! Нащадки згадають вас із вдячністю.
Світлана Орел