Починаємо з великого. Коли дійдем до малого?

У перший день весни компанія «Екостайл» розпочинає реалізацію пілотного проєкту зі збору великогабаритних відходів у м.Кропивницький.
Його мета, як проанонсувала прессекретар Неля Желамська, – зменшити кількість стихійних сміттєзвалищ великогабаритних відходів на контейнерних майданчиках міста, напрацювати і закріпити у населення звичку розділяти відходи на кілька фракцій: тверді побутові, "зелені" та великогабаритні.

Як же реалізовуватиметься проєкт? На десяти найпроблемніших точках міста, де зазвичай утворюються стихійні звалища великогабаритних відходів, компанія «Екостайл» встановить контейнери-бункери, об’ємом у 7,5 м3. Вони обслуговуватимуться спеціальним транспортом і вимагатимуть обов’язкового дотримання простих правил експлуатації. Проєкт впроваджуватиметься протягом шести місяців, а його результати покажуть чи матиме він шанси діяти на постійній основі.

Ну, як це чи матиме шанси? Частину великогабаритних відходів цілком можна пустити на переробку. Наприклад, позаторік, коли ми міняли рами на балконі і лоджії на пластикові, не втигли винести старі – дерев’яні зі склом, як тут же якийсь чоловік повантажив їх у свої Жигулі. Мабуть, йому на дачу пригодились. Люди, у яких руки на місці, цілком можуть знайти застосування таким відходам.

Інша річ, що нам уже давно пора сортувати усі відходи – і великі, і малі. І закон прийнятий, і більшість населення усвідомили таку необхідність (правда, усвідомити, ще не значить робити). Але! Нема відповідної переробки, ні з чого інвестувати. І тут претензії не до «Екостайлу», який і у таких скрутних умовах намагається розвиватись і запускає новий проєкт. На жаль, немає державної уваги до цієї проблеми. Чекаємо, поки закидаємо себе сміттям з головою?

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail