Половинка, як ціла Мати

Учора у Кропивницькому відбувся допрем'єрний показ фільму "Мати Апостолів" зі знайомою кропивницькому глядачеві по виставі “Весілля” театру “Слово і голос” Наталією Половинкою у головній ролі (щоправда її не було на презентації). Фільм представляли Дмитро Овечкін та Світлана Осипенко. Це ще один фільм про війну на Донбасі. Це погляд на війну очима жінок.

Усі перипетії проходять перед очима матері, яка шукає сина. Вона переходить лінію фронту, потрапляє в лігво до ворога, наражається на небезпеку, але усе це відбувається ніби не з нею. Вона заглиблена у своє горе, перебуває одночасно тут і не тут. Її відчайдушність, що межує з розпачем, виправдана, оскільки її син – один з членів екіпажу збитого літака. За цими хлопцями там полюють, точаться чвари, розбірки, але то другорядна лінія фільму.

На передньому плані – образ жінки-матері. Наталі Половинці вдалося передати глибину материнського горя, розпач і біль. Але її горе не приватне, воно вбирає в себе усю трагедію війни. Цікавий епізод зустрічі зі своєю тезкою, теж Софією (Світлана Осипенко), чий син, також Володимир, і також загинув. Але він воював за так званих ополченців. Цих жінок поєднало материнське горе. Повертаючись додому із пригорщею землі з могили сина, вона промовить на нашому блокпосту дуже ємку фінальну фразу: "Везу дітей додому".

У цьому образі втілене велике материнське серце, вона до всіх ставиться як до своїх дітей! Фільм не позбавлений динамічного сюжету, переслідувань, втеч, сутичок. У той же час, у ньому є внутрішня глибина. Усі актори майстерно розкрили своїх героїв. Найбільше емоційне навантаження випало на головну жіночу роль, з якою успішно справилася Наталя Половинка. Кіно присвячене матерям, що втратили своїх дітей на цій війні! У всеукраїнському прокаті фільм з 3 грудня 2020 року. Обов'язково відвідайте!

Олександр Ратушняк


Надрукувати   E-mail