Померла двоюрідна внучка Надії

Валентина Тобілевич (невістка Андрія Юровича Тобілевича, який відродив хутір Надія) повідомила, що 11 червня у Москві померла Марина Тарковська, сестра режисера Андрія Тарковського, донька поета Арсена Тарковського.

Вона присвятила своє життя написанню біографічних мемуарів про свою родину — батька, який був письменником та брата, який був режисером. Пані Марина померла у віці 89 років, що стало причиною смерті – не відомо. Марина Тарковська на чотири роки пережила свого чоловіка, Олександра Гордона, який помер у 2020 році. У письменниці залишилося двоє нащадків — донька Катерина та син Михайло.

Попри те, що батько письменниці народився в Україні, в тодішньому Єлисаветграді, його донька з’явилася на світ вже у Москві, де і прожила все своє життя. Відомо, що раніше Марина неодноразово приїжджала в Україну, звідки родом її батько Арсеній. Відвідувала вона і наше місто, незабутній хутір Надія, з тодішнім лиректором якого Миколою Хомандюком підтримувала дружні стосунки.

Жінка за своє життя написала чимало книг про свого батька та рідного брата, які неабияк прославилися у світі. Зокрема мова йде про такі її напрацювання як "Уламки дзеркала", "Арсеній Тарковський: доля моя згоріла між рядками", "Спогад про Андрія", "Тепер у нас нова адреса", уклала збірки "Я жив і співав колись…": спогади про поета Арсенія Тарковського" (1999), "Про Тарковського. Спогади у двох книгах" (2002). Крім цього, Марина Такровська брала участь у документальних фільмах "Рерберг і Тарковський: Зворотний бік "Сталкера"" (2009), "Дім Марини" (2012).


Надрукувати   E-mail