Поряд з нами знайдено підземний стоунхендж

У селі Новоолександрівка, що на Дніпропетровщині, археологи розкопують курган віком від п’яти до шести тисяч років. Під час будівництва траси Н-31 дорожники наткнулись на курган. Викликали археологів, а ті виявили сенсаційну знахідку – підземний кромлех, аналогічний англійському стоунхенджу.

Начальник Дніпровської експедиції державного підприємства науково-дослідного археологічного центру охоронної служби Інституту археології НАНУ Дмитро Тесленко зазначає, що початок його будівництва – третє-четверте тисячоліття до н.е.

Стародавнє поховання сягає 7,5 метрів заввишки і 5 завширшки, а будували його майже тисячу років. Загальний діаметр кургану – 55 метрів. Посеред нього археологи знайшли гігантський кромлех – кам'яні брили, які щільно підігнані одна до одної і виставлені по колу. Вага кожної з плит – приблизно тона. Усіх їх вирізали вручну. А вік плит визначають на 500 років старшими Єгипетських пірамід.

Також археологи виявили скелети в 11 старовинних похованнях бронзової епохи, розбиті глечики й кам'яні брили. Припускають, що у кургані ховали вождів і шаманів.

Розкопки в Новоолександрівці українські археологи планують завершити в травні, а на місці кургану хочуть створити музей просто неба. Також задумали зібрати всі брили разом, щоб зробити аналог британського Стоунхенджа. А останки, знайдені в древніх похованнях, відправлять на експертизу до Німеччини, щоб встановити стать і вік людей, а також причину їхньої смерті.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail