Про бібліотеку-дім, де жив Дмитро Чижевський, говорили з міністром культури

Історія з ліквідацією Олександрійської центральної районної бібліотеки імені Дмитра Чижевського — триває.

Центральній районній бібліотеці Чижевського в Олександрії бути!

У понеділок, 11 січня я написала листа до Міністерства культури та інформаційної політики з проханням звернути увагу на ліквідацію бібліотеки незаконним шляхом, оскільки рішення про закриття бібліотеки було прийняте без погодження з Мікультом.

Це – основне порушення, яке допустив той орган, який ухвалив рішення про ліквідацію закладу. Лист-відповідь від МКІП надійшов практично відразу. У листі йшлося, зокрема про те, що районна рада Олександрії не мала права приймати рішення про ліквідацію, не передавши заклад на баланс міської ради. Міськрада, приймаючи або не приймаючи бібліотеку, мала звернутися до Міністерства культури та інформаційної політики України. Натомість, районна рада Олександрії обійшлася без цього.

12 січня мені написала радниця міністра культури та інформаційної політики України з пропозицією під’єднатися до ZOOM-конференції із паном Олександром Ткаченком. Я, безперечно, погодилася, бо це і було моєю основною метою — щоб про закриття бібліотеки дізнався міністр культури, інакше навряд чи вдасться її врятувати. Отож, 13 січня на платформі ZOOM відбулася зустріч із Олександром Ткаченком, міністром культури та інформаційної політики України. Я розповіла пану Олександру про ситуацію, що складається у Олександрії стосовно бібліотеки, також зазначила, що подібна доля може спіткати і районний будинок культури, який теж на території Олександрії, і дальше існування якого теж під питанням. У відповідь отримала роз’яснення, наскільки неправомірно чинить Олександрійська районна рада.

Олександр Владиславович дав чіткі вказівки, що робити за умов децентралізації, навіть якщо на території міста Олександрії більше бібліотек, ніж має бути. Є інший вихід — реорганізація, тобто можна змінити назву, зробити розважальний комплекс, але не ліквідовувати. Стосовно вирішення даної проблеми, міністр культури пообіцяв розглянути цю справу та звернутися до місцевої влади Олександрії.

Я дуже рада, що Міністерство культури звернуло увагу на мою тривогу, і тепер сподіваюсь, що бібліотеку таки не ліквідують.

Аліна Шевченко


Надрукувати   E-mail