Символ нашої області росіяни вкрали першим

Росіяни крадуть не лише пральні машини і собачі будки, вони завжди тягнули усе, до чого могли дістатися. Але привласнення росією артефактів давньої української історії починається саме з розкопок Литої Могили, також відомої як Мельгуновський курган, одночасно з першими системними розкопками в степах України – вже від другої половини 18 ст.

Розташований в сучасному Кропивницькому районі Кіровоградської області, це один з найвідоміших курганів. Його дослідження поклало початок цілеспрямованим археологічним розкопкам на теренах російської імперії та розпочало вивчення старожитностей скіфів.

Орнітоморфна золота платівка, як і золотий меч, були у скарбі, який знаходився у кам'яній скрині під верхівкою насипу. Усього знайдено 17 масивних золотих платівок у вигляді орлів, платівки із зображеннями мавп, золота діадема та інше. Платівка у вигляді степового орла стала симолом нашої області.

Припускають, що ці предмети належать до другої половини 7 ст. до н. е. і були військовими трофеями скіфів, добутими під час походів до Малої Азії. Коштовні артефакти виконані в ассиро-урартському стилі.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail