Стоматполіклініка: карантин – так карантин!

З 11 травня, згідно рішення уряду, в Україні послаблено карантинні заходи. Зокрема, поновлена робота закладів по наданню стоматологічної допомоги за умови дотримання ними протиепідемічних заходів. 

Окрилений рішенням уряду та нагадуваням від зуба, який такої допомоги потребує, прямую в обласну стоматологічну поліклініку по вулиці Тарковського. І що я бачу?

Оголошення на вході, яке інформує, що карантин у закладі триватиме до 22 травня, а один черговий лікар надає тільки невідкладну ургентну допомогу. Попри те, що існує постанова головного санітарного лікаря України №19 від 09.05.2020 р. щодо організації протиепідемічних заходів при наданні стоматологічної допомоги на період карантину, обов’язкова для виконання комунальним підприємством, яким є обласна стоматполіклініка.

Починаю розбиратися: а чому не працює заклад, чому не виконується рішення уряду, хто блокує його роботу? І дізнаюся багато цікавих подробиць. Цифри тільки приблизні, бо доступу до документації не маю.

Виявляється, роботу шести десятків лікарів і медсестер, які надають безпосередню медичну допомогу, забезпечують більше сотні людей, які прямий стосунок до стоматології мають виключно у вигляді зарплати. От не можуть лікарі-стоматологи надати медичні послуги без головного лікаря з особистою секретаркою і водієм, начальника медичної служби, двох завідуючих відділеннями, трьох бухгалтерів, двох економістів, сестри-господарки, начальника відділу кадрів… 

А рішення не відкривати поліклініку для пацієнтів прийнято особисто головним лікарем Анатолієм Ляшенком. Його пояснення, надане облдержадміністрації, яка поцікавилася, чому не працює заклад, просто валить з ніг: нема термометра для вимірювання температури пацієнтів на вході! Плюс якась там комп’ютерна програма не запущена для фіксації хворих. Так чим же керівник закладу разом зі своїми економістами весь карантин займався, якщо нічого не готове до його закінчення?

Віктор Делюрман


Надрукувати   E-mail