Сучасний Робінзон

Коли англійцю Брендону Грим (Brendon Grimshaw) було під сорок, він кинув роботу газетного редактора і почав нове життя. За 13 тисяч доларів англієць купив крихітний безлюдний острів на Сейшелах і переїхав туди назавжди.

До того часу на острів ось вже 50 років не ступала нога людини. Як і годиться справжньому Робінзону, Брендон знайшов собі компаньйона з-поміж аборигенів. Його П'ятницю звали Рене Лафорт. Разом з Рене Брендон почав облаштовувати свій новий будинок. У той час як Рене приїжджав на острів лише періодично, Брендон жив на ньому десятиліттями, нікуди не виїжджаючи.

За 39 років Гримшоу і Лафорт посадили своїми руками 16 тисяч дерев і збудували майже 5 кілометрів стежок. У 2007 році Рене Лафорт помер, і Брендон залишився на острові зовсім один. Йому був 81 рік. Він повернув на острів 2000 нових видів птахів і завів більше сотні гігантських черепах, які в іншому світі (включаючи Сейшели) вже були на межі вимирання. Завдяки зусиллям Гримшоу на колись безлюдному острові зараз знаходиться дві третини фауни Сейшельських островів. Покинутий клаптик землі перетворився на справжній рай.

Кілька років тому принц Саудівської Аравії запропонував Брендону Гримшоу за острів 50 мільйонів доларів, але Робінзон відмовився. «Не хочу, щоб у багатіїв острів став улюбленим місцем для проведення канікул. Краще нехай він буде національним парком, яким може насолоджуватися кожен». І домігся того, що у 2008 році острів дійсно оголосили національним парком.

Інет


Надрукувати   E-mail