4 червня відбулося перше богослужіння ПЦУ в храмі Успіння Пресвятої Богородиці. До цього храм перебував у користуванні УПЦ московського патріархату. http://chas-time.com.ua/liudyna/khram-zbudovanij-rajkovichem-stav-ukrajinskim-chi-pide-lantsyugova-reaktsiya.html
А знаєте, як відреагувала московська церква на перехід храму Успіння Пресвятої Богородиці до ПЦУ? Із сайту Кіровоградської єпархії УПЦ: «3 червня 2023 р. Високопреосвященніший Миколай архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський провів зустріч з настоятелем та вірянами парафії на честь Успіння Пресвятої Богородиці м. Кропивницького».
Для інформації: Миколай – це наш новий архієпископ УПЦ, який змінив засудженого за розпалювання релігійної ворожнечі на 3 роки в’язниці з дворічним випробувальним строком екс-митрополита Іоасафа. А наступний абзац – це просто шедевр: «Правлячий архієрей висловив підтримку общині, яка нещодавно була позбавлена права молитися у рідному храмі, оскільки рішенням сесії міської ради храмовий комплекс був переданий у користування пцу».
У ньому прекрасно все: і брехня щодо позбавлення права молитися членам общини (правильно громади) – насправді ніхто їм не забороняв ходити на службу і не позбавляв права на молитву. І написання «пцу» з малої літери – щоб вихлюпнути на неї всю свою московську зневагу і ненависть.
Здається, сумний приклад Іоасафа нічому не вчить і Миколая, який продовжує його справу розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Фінал відомий.
Інша річ, що члени громади досі вірять нав’язаній священниками УПЦ брехні, мовляв, ПЦУ не визнана переважною більшістю православного світу і, виходить, не канонічна. Але все, що говорить росія, слід сприймати навпаки. Тут так само: у світовому православ'ї УПЦ як автокефалії не існує, вона визнана лише як частина московського патріархату. І у жодній із 15-ти церков православного обряду Онуфрія, як рівного, на відміну від Єпіфанія, не поминають в молитвах. Єдина канонічна православна церква на території України – ПЦУ.
Віктор Делюрман