Ті, хто годував дітей фальсифікатом замість масла, постачають і інші продукти

Значного резонансу набуло виявлення постачання у шкільні і дошкільні навачальні заклади спреду замість масла. Міське управління освіти знову сіло … в масло…

Яка роль у цьому міського управління освіти і як запобігти подібному? Ситуацію прокоментувала юристка Євгенія Захарченко:

«Батьки запитували про наслідки постачання до кропивницьких садочків та шкіл фальсифікату замість вершкового масла. У договорі передбачена можливість управління освіти розірвати договір в одностронньому порядку, якщо постачальник «повторно не виконає договір або виконає його неналежним чином». Тобто, договір автоматично не розривається, потрібна воля сторони. Крім того, управління має право проводити перевірку товару. Якщо факт постачання фальсифікату з’ясувався тільки після оголошення підозри директорові постачальника, то, певно, перевірок якості УО не робило.

Однак, якщо управління освіти зараз не повідомить постачальнику, що товар є неналежної якості і не вимагатиме відшкодування збитків, то ТОВ «Оптторг-К» має право відмовитись це робити. На місці УО я б не зволікала, ще б і перевірила якість м’яса, риби, молока, борошна, олії та соків, адже саме цей постачальник привозить майже весь асортимент продуктів у заклади освіти міста.

Зараз УО проводить позапланові перевірки харчоблоків. Це добре, зайвим не буде, однак це ніяк не стосується постачальника та якості продуктів, які він доставляє. Нагадаю, замість вершкового масла постачальник завозив спред – харчовий жировий продукт, який складається з молочного та рослинного жиру. Рослинний жир береться з соєвої, пальмової, рапсової чи соняшникової олії, і чи є там молочний жир взагалі, скільки в спреді поліненасичених та трансжирів, невідомо.

Санітарні регламенти для закладів освіти забороняють «продукти із вмістом частково гідрогенізованих рослинних жирів (транс жирів)».

Щодо відповідальності за постачання фальсифікату: інспектор Держпродспоживслужби має скласти протокол та накласти штраф від 5 до 40 мінімальних зарплат. Тут важливо розуміти, яке саме порушення вчинено, бо від цього залежить розмір штрафу, з цим хай розбираються компетентні органи.

Отож, готую листи на Держпродспоживслужбу для притягнення до відповідальності ТОВ «Оптторг-К» та УО на стягнення збитків. І сподіваюсь, що батьки, діти яких харчуються в школах і садочках, направлять схожі звернення. Адже покупець у нас один – управління освіти, і саме від його дій залежить, чи будуть у наших дітей якісні продукти».


Надрукувати   E-mail