Тисячолітня пам’ятка буде збережена?

«Могили» – курганна група ямної культури біля Гаївки та Кропивницького віком п’ять тисяч років. Виведена з-під оранки завдяки проєкту, що профінансований міжнародним фондом імені С.Баторія. Кургани внесені в туристичний маршрути Кропивницького району а також зареєстровані в базі даних Хранителів Курганів та знаходяться під захистом цього руху. Адже таких давніх пам’яток не так багато у світі.

Сьогодні стоїть питання про їх паспортизацію. Днями зустрілися із сільським головою Первозванівки Параскою Мудрак, передали колективну заяву гаївчан, обговорили шляхи легалізації статусу курганної групи «Могили». Узгоджено наступний крок – створення комісії з питання паспортизації та виведення в натурі «Могил»; узгоджено стратегію взаємодії громадських інспекторів та органів місцевого самоврядування.

Сільський голова Парасковія Петрівна виказала розуміння проблеми та заявила про підтримку справи. Тим паче, на території Калинівського староства є чудовий прецедент: уже 21 курган паспортизовано. Тепер чекаємо відповідь на заяву та запрошення до праці в комісії.

Василь Доценко


Надрукувати   E-mail