Три роки в культурі. І ти – вже директор театру?

Обласна рада знову оголосила конкурс на посаду директора обласного музично-драматичного академічного театру імені М. Кропивницького.

Згідно з вимогами до кандидатів, опублікованому на сайті облради, керівником театру може бути особа, яка має вищу освіту, стаж роботи у галузі культури не менше трьох років, володіє державною мовою та здатна за своїми діловими й моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов‘язки. Під таке формулювання може підійти будь-яка людина, що працювала у закладах культури. А якщо вважати такими, наприклад, і редакції газет (а журналісти належать до профспілки культури!), то гідним кандидатом, виходить, може бути будь-який наш колега. Але ж це зовсім різні сфери творчої діяльності! І бути просто працівником закладу культури і керівником театру – це небо й земля! Як можна було не вказати у конкурсних вимогах необхідність досвіду роботу саме на театральній ниві та хоч мінімальні здобутки у цій сфері?

Ясна річ, тут багато буде залежати від конкурсної комісії. Її теж створюють заново. Паралельно оголошено про початок формування конкурсної комісії. Вона складатиметься з трьох представників обласної ради та облдержадміністрації, трьох представників трудового колективу, які не працюють у театрі, та трьох представників громадських організацій зі сфери культури відповідного функціонального спрямування. Важливо, щоб членами комісії стали справді авторитетні люди, які мають відповідний досвід і власну позицію, а не просто формальні «представники». Склад комісії також має бути відомий громадськості, бо саме кулуарність минулого формування комісії викликала недовіру і спротив і призвели до того, що проведення конкурсу довелось скасовувати.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail