У чому винні немовлята?

У Кропивницькому породілля залишила новонароджених двійнят. Здивувало, вразило і буквально шокувало це повідомлення, яке з’явилось минулого тижня. При цьому працівники пологового будинку стверджують, що малюки – двоє хлопчиків – цілком здорові. Причому у цієї жінки це вже сьомі пологи. Усі інші діти теж або покинуті новонародженими, або їх потім у цієї горе-матері вилучали соціальні служби.

Дуже хочеться сподіватися, що знайдеться турботлива родина, яка їх або всиновить, або виховає у прийомній сім’ї. Ця історія має шанс скінчитися щасливо, але чомусь останнім часом таких випадків побільшало. Зимою позаторік двоє матерів залишили малюків у лікувальних закладах. Одного – у пологовому будинку новонародженим. Свій вчинок жінка пояснила сімейними обставинами. Іншого, народженого за кілька місяців до цього, жінка без докуменів залишила в обласній лікарні. Навесні того ж року у міському пологовому будинку батьки так само залишили новонародженого хлопчика. І теж цілком здорового. І з матір’ю, і з батьком немовляти проводились відповідні бесіди психолога, але й це не змінило їхнього ненормального для свідомої людини рішення.

А ще за рік до того у пологовому будинку обласного центру батьки так само відмовились від новонароджених близнюків. А до того випадку, як зазначав головний спеціаліст відділу соціального та правового захисту дітей служби у справах дітей виконкому міської ради Кропивницького Ігор Горін, випадків, коли батьки залишали б близнюків у закладі охорони здоров’я, не було майже півтора десятиліття.

Крім двох баратиків-близнюків у пологовому нині знаходяться ще дві дівчинки. Одну принесла молода пара, сказали, що знайшли немовля під мостом. Як потім виявилось, дівчина була матір’ю малюка. Інша дитина – недоношена, зараз набирає вагу. Вона одна з двійнят-дівчаток, яких «мама» народила у туалеті. Одна дівчинка загинула.

Що ж відбувається? Очевидно – катастрофічна девальвація почуття відповідальності молодих батьків. Але у чому ж винні немовлята? Що народились?

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail