«У кожному воїнові бачу свого сина Женю»

12 червня 2014 року під час проведення АТО поблизу с. Степанівка Донецької області загинув 22-річний уродженець Кіровогращини Євген Бурко – заступник командира розвідувальної групи третього окремого полку спецпризначення.

Про безмежну любов Жені, якому 8 липня виповнилося б 29 років, до життя і людей мені розповідали його батьки. Вчитель фізичної культури Ігор Корчевський згадав зокрема про участь перспективного юнака у змаганнях школярів Кіровоградського (зараз Кропивницького) району з баскетболу, волейболу та легкої атлетики.

Колеги Ігоря Станіславовича відзначають неабияке уміння колишнього учня товаришувати, пригадують його захоплення ловити рибу, бажання всім допомагати, не чекаючи на те прохань, сумлінне навчання, мрію стати військовиком. А ось дружина Аліна розповіла про останню розмову телефоном із коханим чоловіком за 20 хвилин до його героїчної смерті.

Указом Президента України за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Євген Бурко був нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Про колишнього випускника школи у селі Вільне нагадує меморіальна дошка, встановлена на будівлі освітнього закладу, а на уроках мужності вчителі розповідають про його дитинство та юність, любов до життя, останній бій, у якому він брав участь і загинув як герой. Ім'ям Євгена Бурка названо колишню вулицю Кірова у Вільному Кропивницького району, а його батьки, Володимир та Людмила, стали відомими на Кіровоградщині волонтерами. Вони постачали на схід України зібрані небайдужими земляками продукти харчування, необхідні речі для воїнів АТО, передавали пораненим бійцям цитрусові, цигарки, свіжу випічку, каву, чай, а ще – малюнки та смаколики для поранених бійців від школярів, фермерських господарств, жителів Кіровоградщини.

Відомо, що батько нашого земляка Володимир Бурко був постійним учасником фестивалю “Пісні, народжені в АТО”, він автор низки відомих патріотичних поезій і пісень, присвячених синові та його бойовим побратимам. У спогадах і піснях продовжує Женя Бурко жити з нами.

Анатолій Саржевський
Фото автора та з архіву родини Бурко


Надрукувати   E-mail