У Кропивницькому з’явився маніяк із сокирою

Ще 7 травня вночі спиляли величезне розлоге дерево по вул. Пацаєва, перед закинутою аптекою (поруч із школою №18). Оце так новий власник приміщення чи орендар починає свій бізнес. Не по-людськи, не як чесний бізнесмен. А як справжнє бидло.

Очевидно, він знає, що великої відповідальності за цей злочин не понесе. Адже, коли "Єлізавета" випиляла для Онулів цілий сквер по вул. Академіка Тамма,4 – повалила за годину 58 дерев і втекла, то міська рада оштрафувала цих бізнесменів... аж на 850 гривень. І цим дала сигнал іншим: мовляв, пиляйте, заплатите мізерний штраф, та й по всьому. Плавно скочуємося в 90-ті? Бандюки творять, що хочуть? Міська влада не може (і не хоче) їх контролювати.

Спиляне дерево – дуже рідкісної породи, називається Каркас Західний, його ще називають Залізне Дерево. Ось що про нього пишуть: "Дерево до 20 м висотою, з густою кулевидною кроною. У каркаса величезна розлога крона. Листя дуже нагадує кропиву, тож його ще називають кропивним деревом. У ранньому віці росте швидко. Живе близько 500 років. Засухоустійке. Вітростійке. Мириться із засоленістю. Добре росте у вуличных посадках. Рекомендується для озеленення вулиць, одиничних і групових посадок, створення масивів на сухих схилах.

Плоди темно-пурпурові, майже чорні, їстівні, можна їсти сирими, а також готувити кулінарні вироби. Ядро — кісточка, придатна для отримання олії, яка за смаковими якостями нагадує мигдальну".

Було дерево – і немає. З цього приводу подані заяви в поліцію, в екоінспекцію, в спецінспекцію міської ради.

Незважаючи на все це, увечері 11 травня, як тільки стемніло, до приміщення колишньої аптеки прийшов чоловік із сокирою, схожий на Ганнібала Лектера, і почав вирубувати великий кущ калини.

Бідна рослинка якраз цвіте, але рука цього бидла не здригнулася. Мешканці одразу помітили – ми вже багато з ким обмінялися номерами телефонів – і повідомили мені. Я викликала поліцію і стала питати у чоловіка, шо це він творить?! У відповідь він схопив сокиру і почав тікати у бік школи №31, я побігла за ним.

Врешті він утік. На місце приїхав наряд поліції, вони сказали, що шоковані цією історєю, і пообіцяли патрулювати аптеку і калину ночами.

У мене запитання до міської влади: скажіть, ви з 7 травня хоч палець об палець ударили, щоб розібратися з цими неадекватами, які взяли в оренду будівлю аптеки? Чи мешканці самі мають щоночі ганятися за маніяками з сокирами, які добивають залишки зеленої зони? Чи міського голову усе це влаштовує?

Надія Паливода


Надрукувати   E-mail