У квітні ляпас від природи буде болючішим. Кропивницький зачепить лише трохи

У одній з телепередач відомий хірург Борис Тодоров назвав нинішні біди людства з коронавірусом ляпасом людині від природи. Ясна річ, за наше хамське ставлення до всього навколишього живого. Наступні ляпаси, попередив професор, будуть набагато болючішими.

І ось, будь-ласка – третя хвиля пандемії. Вірус мутує і не збирається відступати. Ось що прогнозують українські вчені з Національної академії наук: наприкінці березня кількість хворих на COVІD-19 в Україні за добу може перевищувати 15 тисяч, а на початку квітня цей показник ймовірно зросте до 20. 

Прогнози науковців формувалися за допомогою статистичної моделі Facebook Prophet та компартментної моделі SEIR-U. "Згідно з прогнозними обчисленнями, середня кількість нових випадків дорівнюватиме 16 217 (Prophet) і 15 063 (SEIR-U) протягом тижня 24-30 березня 2021 року та 19 759 (SEIR-U) протягом тижня 31 березня-6 квітня 2021 року", – підсумовують у НАНУ.

При цьому середня кількість нових летальних випадків за день на початку квітня може сягати 380 випадків.

Нині летальність дорівнює приблизно 2,5% серед виявлених хворих і майже на третину перевищує показник осінньої хвилі. Згідно з прогнозом, найбільше інфікованих на початку квітня очікується у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Львівській, Одеській, Харківській та Хмельницькій областях, а також у місті Києві.

Кропивницького у цьому переліку немає. Але озирнімось навколо. Чи не заслуговуємо й ми на ляпас від природи?


Надрукувати   E-mail