У нас є свої Мальдіви!

Не втомлююсь повторювати – наш центральноукраїнський край – унікальний! У першу чергу – корисними копалинами. Наші високоякісні каоліни відомі на весь світ, добувались з позаминулого століття. Під час війни німці збудували залізну дорогу і ешелонами вивозили каолін в Німеччину. Після війни видобуток продовжили, робимо це дотепер.

Тимчасово призупинені роботи, але запасів неміряно і продовження буде. Бо це – найвишуканіша і найвисокоякісніша в світі порцеляна, сировина – антисиптична, антибактирицидна, ентеросорбуюча для шкіри і шлунку та шлункового тракту. Навіть найбілішу в світі форбу дає наш каолін!

Дуже добре з точки зору екології, що в Катериновці простий кар'єр перетворили на прекрасне місце відпочинку із кримським мікрокліматом. З водою кольору бірюзи. Правда, не такою прозорою, як у морі північної околиці Африки. Так то через мікрочасточки того самого цілющого каоліну! Я про каоліни Катеринівки знаю із самого малечку від мого батька природознавця, педагога, колекціонера Ігоря Тихоновича Бабанського. Ніколи не забуваю в роботі, на екскурсіях.

А наші казкові водойми – Морозівський кар’єр, Балахівський кар’єр (так зване Срібне озеро), Велика і Мала скелі (родон + фтор, йод) та інші кар’єри-озера! Територія цих водойм просто в жахливому стані! Треба зазначити, що навіть перебувати, а тим більше відпочивати там – НЕ ПОВАЖАТИ СЕБЕ!!! От, якби облагородити їх, як Катеринівський! Скільки щастя та здоров’я додалося б нам всім! Який гарантований прибуток був би – приїздили б навіть із закордону!

У нашій області є всього два природних, натуральних, тобто справжніх озера. Болото Чорний ліс або озеро Берестувате в Знам'янському районі і Солоне озеро в с. Веселе в Устинівському районі. Всі інші – кар’єри не придатні для відпочинку і дуже небезпечні (через глибину) для життя!

Ніна Бабанська, крвєзнавець, еколог, педагог


Надрукувати   E-mail