У нашому місті робитимуть унікальні операції

Серцево-судинні захворювання, на жаль, очолюють список хвороб, які часто закінчуються летально. Не секрет, що Україні бракує кардіоцентрів, щоб виконувати необхідну кількість операцій з врятування хворих. Та коли 2016 року в Кіровоградському обласному кардіологічному диспансері з’явився перший ангіограф, це дало поштовх для створення на його базі обласного клінічного кардіологічного центру.

Нині тут проводять протезування і реконструкцію клапанів серця, операції на магістральних судинах при аневризмі аорти, вроджених вадах серця, порушенні ритму в комбінації з вадами серця тощо. Цим опікуються три кардіохірурги та три інтервенціоністи. Центр розрахований на 130 пацієнтів. Але сьогодні через карантинні обмеження тут перебуває 65 осіб.

Дарунком долі для кардіоцентру стало рішення про співпрацю доктора медичних наук, досвідченого лікаря з серцево-судинної хірургії, професора Олександра Довганя. У листопаді минулого року він пристав на пропозицію головної лікарки обласного кардіоцентру Ганни Сухомлин попрацювати тут. По-перше, тому, що сюди його привів професійний інтерес. По-друге, посада завідувача науковим відділом у Київському науково-практичному медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії для пана Олександра вже вичерпала себе. По-третє, він прагне передати свій багатий досвід молодим фахівцям, адже має великий професійний потенціал. З листопада минулого року Олександр Михайлович вже провів понад 50 операцій.

Ось що каже про нього головна лікарка КНП «Обласний клінічний кардіологічний центр Кіровоградської обласної ради» Ганна Сухомлин: «Таке відчуття, що він тут був з дня відкриття кардіоцентру. Олександр Михайлович людина дуже комунікабельна, доступна, щира, він викликає прихильність до себе, і тому у пацієнта одразу виникає довіра. До нього приїздять оперуватися навіть із сусідніх областей».

Та головний секрет, а точніше унікальність лікаря Довганя у тому, що він має увесь спектр кардіохірургічних знань і досконало володіє технікою проведення найскладніших операцій на серці від першого дня народження людини до її зрілого віку. Про самого лікаря, його досвід та плани на роботу у Кропивницькому – читайте у наступних публікаціях.

Любомир Романов


Надрукувати   E-mail