У Відні відкрили український Гогвортс

У фантастичної краси приміщенні Віденської Академічної гімназії – справжній палац Гаррі Поттера! – для українських дітей, які живуть в Австрії, сформовано повноцінне, потужне, україномовне середовище. Тут учні відвідують цікаві заняття, отримують якісні знання, цікаво проводять час, а також мають можливість спілкуватися з широким колом своїх однолітків та співвітчизників.

Школа, організована Українським культурно-освітнім центром ім. Івана Франка, дає можливість дітям отримати атестати, визнані в Україні, а також сприяє збереженню чистоти мови, вивченню історії й традицій українців, допомагає уникнути асиміляції та відчути свою приналежність до Української Держави.

Після повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року школа стала своєрідним хабом допомоги для тих, хто змушений був покинути рідну домівку. Кількість дітей, які навчаються в школі зросла втричі, що змусило збільшувати кількість вчителів та волонтерів. Нині в школі навчається майже 900 дітей та працює понад 80 вчителів.

Школа стала домівкою для скаутської організації "Пласт" (PLAST – Ukrainischer Pfadfinderbund in Österreich) і все більша кількість її вихованців стають пластунами, а, відтак, свідомими, розумними, знаючими українцями.

Голова Українського культурно-освітнього центру ім. Івана Франка Вікторія Кеттнер розповідає: "Протягом непростого для українців 2022 року в стінах школи ми провели багато різноманітних акцій, щоб підтримати земляків в Україні. Це і "Нагодуй солдата", і збір подарунків дітям на свято Миколая та необхідних речей для херсонців, а також два великих ярмарки (осінній та весняний), на яких нам вдалося залучити 13.325 євро. За ярмаркові гроші ми придбали шість генераторів, які відправили на деокуповані території та два апарати вакуумної терапії ран і розхідники – ці прилади зараз рятують кінцівки наших захисників та цивільних громадян від ампутацій в інституті патології хребта та суглобів ім. професора М.І.Ситенка НАМНУ м.Харкова".

А заступник директора школи Ірина Стародуб додає: "З допомогою Посольства України в Республіці Австрія було куплено карету швидкої допомоги для українців, які постраждали від війни. Хоч ми й живемо в мирному Відні, наші серця б'ються разом з Україною".

«Поодинці й гуртом кожен із нас намагається наблизити довгоочікувану Перемогу», – каже директор школи Юлія Незвінська.

Ярослава Різникова


Надрукувати   E-mail