Уколовся і пішов…

Відомий у нашому краї лікар Андрій Гардашников розповсюдив таке повідомлення: «Сьогодні (03.03.2021) десь близько 10:40 мені зробили щеплення проти коронавірусу. Робили всім, хто погодився, безоплатно. Вакцинація суто добровільна. Про примус навіть натяку не було. Вакцина CoviShield. https://www.bbc.com/ukrainian/features-56092222

Процедуру щеплення переніс задовільно. Ускладнень не спостерігається. Попередили, що можлива температурна реакція. Подивимось. Поки що політ нормальний)))»

Вакцинація в Україні і на Кіровоградщині триває. Для проведення першого етапу у Кропивницькому при Центрі первинної медико-санітарної допомоги №2 створено одну мобільну бригаду у складі двох лікарів, чотирьох медсестер і водія. Її очолює сімейний лікар Ярослав Сушко, який став першим медичним працівником в області, вакцинованим від коронавірусу. Уся команда медичної бригади, що проводить щеплення, пройшла відповідне навчання з імунізації в Києві, і працює щодня за розробленим графіком. Вакцинація осіб із категорії ризику проводиться добровільно і безкоштовно.

Нині згоду на вакцинацію від COVID-19 дали близько 400 медичних працівників із Кропивницького. Більше 300 уже вакциновано.

Щодо якості вакцини ширяться різні чутки. Але побічних ускладнень чи гострих реакцій поки що у нас не виявлено.

Чи могли б ми виробляти вакцину в Україні? Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції відповів на це так: "Українські учені справді займались розробкою своєї вакцини. Але зараз у світі досить конкурентний ринок, і краще навчитись користуватися ним. Бо якщо зараз з'явиться навіть український продукт, то це ще місяців 9 на дослідження і так далі".

У світі вже зареєстровано щонайменше сім видів вакцин.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail