Український Паганіні у Кропивницькому зустрівся з друзями своїх батьків

Наприкінці минулого тижня у Кропивницькому побував всесвітньо відомий скрипаль-віртуоз Василь Попадюк. Це ім’я відоме у мистецьких і не тільки колах ще із 60-их років минулого століття. І не тому, що митець має таке довге творче життя, просто син перейняв батьківський талант і вивів його на світовий рівень.

Батьки нашого гостя Василь (сопілкар-скрипаль) та Світлана (хореограф) Попадюки свого часу працювали у легендарному ансамблі «Ятрань», який на початку 70-их минулого століття своїми композиціями народних танців усіх регіонів України буквально підкорив США і здобув велику славу. Але у тодішньому СРСР такий успіх обернувся для ансамблю безліччю перешкод, замовчуванням та поступовим згасанням.

Скрипаль-син Василь Попадюк перші роки свого життя провів у нашому місті і зі сцени філармонії (концерт 30 листопада) із вдячністю згадував друзів своїх батьків – народну артистку України Антоніну Червінську, Миколу Пісочинського. Художній керівник «Ятрані» народний артист України Анатолій Кривохижа, на жаль, не зміг за станом здоров’я бути присутнім на концерті, але наступного дня ятранці вітали його із 98-річчям.

Концерт відбувся з великим успіхом, Пан Василь виконував і відомі українські мелодії, і твори композиторів-класиків і власні композиції. Місцями темп музики просто вражав: важко було навіть вслідкувати за руками скрипаля, а струни не витримували.

Нинішній тур артиста має також і благодійний характер – концерти скрипаля вже відбулися в Одесі, Тернополі, Хмельницькому та Полтаві. Частину грошей з концертів витратять на підтримку спецпідрозділу "Грім" 57-ої окремої мотопіхотної бригади.

З 1997 року скрипаль живе і працює у м. Торонто (Канада). Одружений з донькою українського політика Степана Хмари Соломією, вони мають трьох доньок. У 2003 році Василь Попадюк взяв участь у телевізійному шоу «Велика музична канадська мрія», де змагався з 15-ма тисячами інших скрипалів. У фіналі виконував гуцульську фантазію і посів друге місце.

А взагалі пан Василь володіє багатьма музичними інструментами. Разом зі своїм ансамблем «PapaDuke» він нині гастролює по всьому світу, часто виступає в Україні. Рівень володіння інструментами, зокрема скрипкою, він має настільки високий, що його називають українським Паганіні.

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail