В області з’явився маніяк, але його не помічають?

Привернула увагу публікація про черговий відкладений суд у справі вбивства Діани Хріненко. Те, що сталося з цією молодесенькою дівчиною уже кілька років не сходить зі сторінок ЗМІ. Затримано підозрюваного і він знаходиться в ув’язненні. Знущання над дівчинкою, фактично підлітком, і жорстоке вбивство, безперечно, заслуговують покарання зі всією суворістю закону.

Не знаю, як у колег-журналістів, а у мене із самого початку затримання підозрюваного, виник сумнів у його винуватості. Ті докази, які були оприлюднені, так чи інакше дотичні. Тим більше, на правоохоронні органи тисла громадська думка, яку з усих сил підігрівала мама Діани, та й колеги-журналісти від такої резонансної теми ніколи не відмовляться. А проводити окреме журналістське розслідування сьогодні, на жаль, ніхто з нас можливості не має. Отож, перед поліцією прямо чи ні, але стояло завдання: знайти підозрюваного. Навіть якщо це людина, яка опинилася у непотрібному місці у непотрібний час?

Але без аналізу матеріалів справи, ясна річ, це просто слова. І я так голослівно не писала б про це, аби не ряд аналогічних випадків, які стались буквально за останні пару років. Інформація про ці трагедії публікувалася, але чи узагальнила її поліція?

Уже після смерті Діани у квітні минулого року у Малій Висці знайдено повішеною 16-річну дівчинку, у листопаді того ж року під блоками закинутої будівлі у тій же Малій Висці знайдено понівечене оголене тіло 22-річної дівчини. Червень 20-го – 15-річна повішена у селі Веселівці, шо на Бобринеччні, 18 серпня уже цього року – у закинутому колодязі знайдено тіло 16-річної дівчинки у селі Кетрисанівка, буквально через тиждень – 25-го серпня, повішена 25-річна дівчина у Компаніївці, і ось 25-го жовтня на території того ж колишнього Бобринецького району ще одна повішена школярка. Це крім вагітної дівчинки-підлітка, яка повішена у серпні 19-го у Знам’янському районі. Там визначено, що дитина наклала на себе руки, мовляв, була причина. У деяких згаданих тут випадках поліція теж констатувала самогубство, очевидно, там, де не було на тілі видимих ознак насильницьких дій. Але чи проведено у кожному окремому випадку усі необхідні експертизи?

І що ж це за пошесть така самогубств, і саме молодесеньких дівчаточок? Усі ці трагедії сталися уже після того, як підозрюваний у вбивстві Діани Хріненко був ув’язнений і знаходився у СІЗО.

Чиїх же рук ці страшні справи? Адже відомо, що серійний убивця і маніяк Чикотило залишив за собою не лише десятки жертв, а й кілька зламаних доль без вини звинувачених. Брат однієї із жертв, засуджений за її вбивство, теж покінчив життя в ув’язненні. Бо був покараний безневинно.

Мати Діани стверджує, що життя покладе, аби нечисть (підозрюваний нині) була покарана. Але треба дуже й дуже замислитись – чи не гуляє ця нечисть і досі на волі? І чи не чекати нам ще трупів дівчаточок?

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail