В Олександрії з’явиться те, що давно є у Кропивницькому

Наш колега Віктор Голобородько повідомив у ФБ: «В Олександрії з'являться вулиці гетьмана Мазепи, Володимира Винниченка, Євгена Маланюка. І ще одна цікава несподіванка: вулиця Анатоля Перепаді – видатного перекладача і автора класичних перекладів класики європейської літератури, який почав своє життя в Олександрії. А також краєзнавця, геолога, гірника та автора наукових досліджень з найдавнішої історії краю – Дмитра Бернадського.

Зникнуть вулиці Трудових резервів, Героїв Сталінграда, Міліцейська та деякі інші. А попереду ще багато роботи з позбавлення імперських маркерів. Там приблизно 50-100 назв, що непомітно, але щоденно таврують нашу культуру і наше життя імперськими наративами та партноменклатурними нав'язаними уявленнями про те, що є істинним. Повертаємо українському місту Олександрії українські назви. До речі повернеться історична назва на Першотравневу. Вона знову буде позначати пошовий тракт, чи дорогу на Кропивницький. Тому тепер знову Поштова!

Остаточні рішення ухвалить після комісії з питань топоніміки міська рада. Сподіваємось на позитивне рішення і схвалення проєкту».

Восьмий рік, як в Україні прийняті закони про декомунізацію. І хоч про дерусифікацію там ще не йшлося прямо, але фактично цей процес тривав. Дивно, що в Олександрії аж під час широкомасштабної війни почали розуміти, хто ж насправді заслуговує народної шани і пам’яті.


Надрукувати   E-mail