В Українському селі коронавірус не лютує

Мова не про наше українське село, а про поселення українців у США – у західній частині міста Чикаго, штату Іллінойс. Як відомо, у США коронавірус зібрав величезні жнива смертей.

Як повідомляють ЗМІ, у США, охоплених вірусом, лунають все більше звинувачень у бік Китаю. Міссурі став першим американським штатом, який подав до суду на китайську владу, бо Пекін, на їхню думку, брехав світові про захворювання COVID-19 і зробив надто мало для того, щоб зупинити епідемію на ранньому етапі.

Найбільше страждає штат і місто Нью-Йорк. Смертей тут настільки багато, що деяких загиблих доводиться ховати у братських могилах. В американських ЗМІ з'явились фото, на яких робітники у захисних костюмах спускають труни в величезну яму та складають одну на одну в декілька шарів. 

Наш колега, журналіст газети українців США «Свобода» Лев Хмельковський повідомляє втішніші факти: «Редакція перейшла на дистанційну роботу із самого початку карантину. Це створило певні труднощі у роботі, але все відлагодили і газета виходить щотижня, як і належить. Ми законослухняні, маємо маски і постійно користуємося ними. Страшна ситуація в Нью Йорку – там багато хворих. У нашому селі нічого не сталося, слава Богу, усі здорові. Сьогодні (22 травня) ми їздили в парк, людей там було багато. Українська Православна церква піклується про старших – щосереди роздають набори харчів. Американська влада, тут у нас вважають, що це президент Трамп, надає кожному по 1200 доларів допомоги».

Вл. інф.

На фото: пакунки для потребуючих від УПЦ; весна в Українському селі.


Надрукувати   E-mail