Вчителі можуть не чекати значного підвищення зарплат

За офіційними даними, уряд Дениса Шмигаля скасував підвищення зарплат учителям, викладачам і науковим співробітникам, заплановане на 2021 рік. Своє рішення в уряді пояснили відсутністю джерел фінансування.

Відповідний документ опублікуваний на сайті «Урядовий портал». Підвищення зарплат, передбачене ще урядом Володимира Гройсмана у 2019 році, відкладається на один рік. Отож, збільшення окладів розпочнеться з 2022 року. За постановою Гройсмана, з 2021 року зарплата освітян мала становити щонайменше три прожиткових мінімуми, тобто понад 6 тис. грн. Із 2022-го розмір окладу мав збільшитися до 3,5 мінімумів, а з 2023 року – до 4.

Урядовці не лише відтермінували постанову Гройсмана, а й вилучили із неї пункт про майбутнє підвищення зарплат освітян до 4 прожиткових мінімумів. У пояснювальній записці до проєкту постанови чинний Кабмін ще у жовтні зазначав, що рішення ухвалюють у зв’язку з відсутністю неінфляційних джерел фінансування. Міністри вважають, що можливість реалізувати постанову уряду Гройсмана про підвищення зарплат з’явиться лише з 2022 року.

Хоча підстави для підвищення зарплат вчителям відсутні, проте знайдено фінансові можливості для збільшення зарплат помічникам нардепів.

Де б наконсультувати на 100 тисяч гривень?

Ситуацію коментує директорка загальноосвітньої школи №30, секретар громадської ради міста Кропивницького Наталія Вельгун:

З появою нового Закону про освіту у мене й моїх колег народилась надія на те, що праця вчителя в Україні буде гідно оцінена, а вчителі матимуть достойну оплату праці. Проте зараз ця надія зникла разом із рішенням Кабінету міністрів про відміну підвищення заробітної плати освітянам з січня 2021 року. На жаль, інтелектуальна праця оцінюється не просто за залишковим принципом, а принизливо низько. Ремонт доріг важливіший за якість знань. Саме так нинішня влада розставляє сьогодні пріорітети.

Це відчуття стало ще гострішим, коли дізналась, що помічникам депутатів удвічі збільшено оплату праці. Чи не з нашого державного кошика вони отримують зарплату? Вражає також факт, що наявність вищої освіти при цьому не обов’якова. Що це, як не зневага до освічених людей?

Отже, вчитель-спеціаліст та прибиральник мають однакову заробітну плату. Тільки ж навантаження та відповідальність – дуже різні!


Надрукувати   E-mail