Де б наконсультувати на 100 тисяч гривень?

Якось непоміченим у інформаційному просторі пройшло повідомлення, що у другій половині листопада Верховна Рада ухвалила постанову, згідно з якою у грудні подвоюється місячний фонд для оплати праці помічників народних депутатів. Рішення підтримали 237 народних депутатів, серед них і представники Кіровоградщини.

Депутати від “Слуги народу” з Кіровоградщини голосували так: Олександр Дануца (99-й округ) – відсутній, Ігор Мурдій (100-й округ) – за, Юрій Кузбит (101-й округ) – відсутній, Олег Воронько (103-й округ) – за Богдан Торохтій – за, Олег Тарасов – за. Позафракційний депутат Олесь Довгий (102-й округ) був відсутній під час голосування.

Ініціаторами постанови стали депутати від “Слуги народу”, “Батьківщини” та «ОПЗЖ».

Зазвичай місячний фонд для оплати праці помічників-консультантів нардепів становив 25 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2020 році це 52 550 грн). Згадана постанова цю суму в грудні збільшує вдвічі, вона складе 50 прожиткових мінімумів або 105 тис. 100 грн.

Отож, кожен нардеп отримає понад 100 тис. грн на виплату зарплат своїм помічникам у грудні. Непоганий подарунок до Нового року. Хто б відмовився від такого? Ці гроші – невикористаний залишок коштів за бюджетною програмою “Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради”.

Хто ж отримає ці гроші? Очевидно, їх поділять між усіма помічниками або тільки серед тих, хто працює на платній основі. У Олександра Дануци семеро помічників. Серед них – нинішній заступник голови міста Кропивницького Михайло Бєжан та медіаменеджер Ірина Коваленко. Але вони допомагають Олександрові на громадських засадах. Тих, хто отримує заробітну плату за це, троє – Олена Лаврека, Тамара Неволько, Андрій Нечипуренко,

Ігор Мурдій теж має трьох штатних помічників – Михайло Баглій, Олексій Царенко, Владислав Шулежко. І ще п’ятьох позаштатних.

У Юрія Кузбита дев’ятеро помічників, хоча на платній основі тільки Інна Буйністрович. Олег Воронько має 12 помічників, у тому числі нинішній голова Долинської ОТГ Євген Звіздовський. У штаті троє – Катерина Бердовська, Ганна Русавська, Марія Сухіна. Рекордсмен серед наших народних депутатів за кількістю помічників Богдан Торохтій, їх у нього аж 29. На платній основі – Олександр Андреєв, Юрій Гасаненко, Євгенія Горова, Вікторія Дидова, Микита Клименченко, Віталій Родченков, Максим Руденко, Наталя Сокольвак, Марина Хлипніч.

 Олегу Тарасову достатньо шести помічників. На платній основі – Андрій Мастило, Катерина Мотрич, Ігор Ревко.

Олесь Довгий – один з тих, хто найбільше розуміється на роботі і значенні помічників. Свого часу він сам був помічником свого батька народного депутата Станіслава Довгого у ІУ скликанні, та у Ігоря Шарова того ж скликання. Тепер сам має чотирьох платних – Юлію Коршунову, Антона Пустового, Юлію Семенюк, Аллу Ярмолюк. Всього їх у Олеся семеро, у минулому скликанні було 19.

За матеріалами сайту «Посіпаки»


Надрукувати   E-mail