Відповідь Ейнштейна, що вразила світ

Професор в університеті поставив своїм студентам таке запитання:
– Все, що існує, створено Богом?
Один студент сміливо відповів:
– Так, створено Богом.
– Бог створив все? – запитав професор.
– Так, сер – відповів студент.

Професор запитав:

– Якщо Бог створив все, значить Бог створив зло, раз воно існує. І згідно з тим принципом, що наші справи визначають нас самих, значить Бог є зло.

Студент притих, почувши таку відповідь.

Професор був дуже задоволений собою. Він похвалився студентам, що він ще раз довів: віра в Бога – це міф.

Інший студент підняв руку і сказав:

– Можу я запитати вас, професоре?

– Звичайно, – відповів професор.

Студент піднявся і запитав:

– Професоре, холод існує?

– Що за питання? Звичайно, існує. Тобі ніколи не було холодно?

Студенти засміялися над питанням молодої людини. А той відповів:

– Насправді, сер, холоду не існує. Відповідно до законів фізики, те, що ми вважаємо холодом, – просто відсутність тепла. Людину або предмет можна вивчити щодо того, чи має або передає енергію. Абсолютний нуль (–460 градусів за Фаренгейтом) є повна відсутність тепла. Вся матерія стає інертною і нездатною реагувати при цій температурі. Холоду не існує. Ми створили це слово для опису того, що ми відчуваємо при відсутності тепла.

Студент продовжив:

– Професоре, темрява існує?

– Звичайно, існує.

– Ви знову не праві, сер. Темрява також не існує. Вона – тільки відсутність світла. Ми можемо досліджувати світло, але не темряву. Ми можемо використовувати призму Ньютона, щоб розкласти білий колір на безліч кольорів і вивчити різні довжини хвиль кожного кольору. Ви не можете виміряти темряву. Простий промінь світла може увірватися в темряву і освітити її. Як ви можете дізнатися, наскільки темним є який-небудь простір? Ви вимірюєте, яка кількість світла проникає в нього. Чи не так? Темрява це поняття, яке людина використовує, щоб описати, що відбувається при відсутності світла.

Зрештою молодий чоловік запитав професора:

– Пане професоре, зло існує?

Цього разу невпевнено професор відповів:

– Звичайно, як я вже сказав. Ми бачимо його щодня. Жорстокість між людьми, безліч злочинів і насильства по всьому світу. Ці приклади є не чим іншим, як проявом зла.

На це студент відповів:

– Зла не існує, сер, або, принаймні, його не існує для нього самого. Зло це просто відсутність Бога. Воно схоже на темряву і холод – слово, створене людиною, щоб описати відсутність Бога. Бог не створював зла. Зло це не віра або любов, які існують як світло і тепло. Зло – це результат відсутності в серці людини Божественної любові. Це начебто холод, який наступає, коли немає тепла, або на зразок темряви, яка огортає нас, коли немає світла.

Ім’я студента було – Альберт Ейнштейн …

Freedom


Надрукувати   E-mail