Війна і доля: як вона є

Документальний театр у світі давно став трендом. Але подібна вистава на сцені обласного музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького, прихильника класичних театральних традицій, чи не вперше. Напередодні Дня незалежності, 23 серпня, виставою «Іду за вас!» відкрито новий театральний сезон. В основі спектаклю – чотири реальні історії з життя бійців 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго, що дислокується буквально навпроти приміщення театру.

Бійців цього полку називають українськими кіборгами. На сцену театру винесено чотири історії про справжні події російсько-української війни та складні долі воїнів, які пройшли горнило бойових дій, пережили жахи полону та довге лікування і реабілітацію. Під час роботи над виставою було проведено детальні інтерв’ю із реальними героями життєвих історій.

Як зазначив головний режисер театру Євген Курман, характери цих бійців не вкладаються у жодне театральне амплуа. Тому в підготовці цього спектаклю не використовували якісь прийоми, які звикли застосовувати в театрі. Молоді актори – Ілля Литвиненко, Антон Адаменко, Євген Скрипник та Ірина Ликова – були максимально простими і достовірними.

Вистава, зіграна без прикрас і пом’якшень. Кропивничани стоячи і бурхливими оплесками вітали і акторів, і реальних героїв сюжетів, які піднялися на сцену.

Очільник обласної ради Сергій Шульга запропонував створити відеоверсію документальної вистави «Іду за вас». Він зазначив, що цільовою аудиторією вистави мають стати серед інших і школярі краю. Адже наші діти повинні знати правду, повинні розуміти, якою дорогою ціною дається незалежність.

Вл. інф.

На фото: глядачі аплодують стоячи


Надрукувати   E-mail