Виставка, яку ніхто не бачив

Рівно рік тому, напередодні повномасштабного рашистського вторгнення в Україну, в культурно-освітньому центрі "Толока" відкрилася виставка. Приурочена вона була до XV обласних літературно-краєзнавчих Куценківських читань "Літературне краєзнавство і національна пам'ять", на якій наш центр представив онлайн-доповідь "Дмитро Чижевський – мегазірка з Олександрії".

Проте, в тривожній передвоєнній атмосфері 15 лютого 2022 її так ніхто і не побачив, а через 10 днів всі цінні експонати були переміщені у безпечні (як нам тоді здавалося) місця...

На щастя, фото експозиції збереглися, тож сподіваюсь на відновлення і розширення тієї виставки в офлайні. Тим більше, що наша колекція збагатилася не тільки новими експонатами, а й новою виставковою концепцією, яка народжується під час цієї війни.

Слова глибокої вдячності висловлюю незабутньому Леоніду Васильовичу Куценку (1953-2006) за його колосальну дослідницку діяльність і ту енергію, від якої живилися всі, хто спілкувався з ним, слухав його лекції та мріяв разом з ним про справді Незалежну Україну.

Валерій Жванко


Надрукувати   E-mail