Я не здамся без бою…

У Новій Празі з нагоди Дня Незалежності та Дня Державного Прапора України влаштували виставку-інсталяцію бойових прапорів. Виставку організували працівники Новопразького будинку культури №2 на подвір’ї закладу.

Експонати виставки — свідки новітньої історії України. Усі вони привезені із зони бойових дій на Сході. Колекцію прапорів зібрала Герой України Яна Червона, яка загинула, захищаючи нашу країну. Право відкрити виставку унікальних прапорів у Новій Празі отримав місцевий волонтер та активіст Олексій Пасенко. Він і розповідав відвідувачам виставки про походження бойових прапорів.

Кожен прапор на виставці мав свою історію. На них залишили свої підписи, побажання та малюнки учасники АТО. На одному із них — підписи бійців, що воювали під Дебальцевим. Усі вони загинули. А на іншому — підписи воїнів, яким пощастило вижити у кривавій війні.

Окрім прапорів, на виставці були представлені залишки бойових снарядів з АТО, фотографії, особисті речі воїнів: шеврони, нашивки, головні убори бійців різних військових підрозділів та добровольців. Усі ці речі також побували у боях. На касці, зокрема, відвідувачі могли побачити сліди від куль.

Виставка стала однією з найатмосферніших зупинок святкового велопробігу та викликала неабиякий інтерес серед його учасників.

Віктор Голобородько


Надрукувати   E-mail