Як англійську принцесу врятувала королева-українка

Софія Київська – це місце, яке поєднує нас з усіма європейськими народами! Тут сліди і дух усіх королів Європи, адже тут вінчались та хрестились королі Франції, Німеччини, Норвегії, Польщі... Але не мокшів! Чому ми так мало знали про це?

1000 років тому, втікала в нікуди беззахисна донька вбитого короля Англії Гарольда ІІ Годвінсона, Гіта (Гіта Уессекська), щоб насильно не видали її заміж за того, хто вбив її батька. Король-самозванець кинув навздогін вірних псів та попередив всіх королів і королев Франції, Німеччини, Данії..., якщо приймуть і пригріють втікачку, то піде війною! Спустошить і помститься! Бо ж королівський титул Гіти був дуже йому потрібний!

Ніхто в Європі не допоміг принцесі, бо ніхто не хотів війни (так, як і зараз?)! Єдиною, хто не побоявся і кинув виклик вбивці і самозванцю була королева Норвегії Єлизавета, донька будівничого Софіівського собору князя Київської Русі Ярослава Мудрого! Наша королева! Вона була в Європі відома, як Еллісіф. Після вбивства її чоловіка Гаральда ІІІ, Єлизавета правила Норвегією, іншими словами – була королевою вікінгів! І ось ця княгиня Єлизавета з Києва не тільки обігріла сироту, але й поставила ультиматум:

– Що? Ти смієш мені погрожувати? Та тільки рипнись! І я вже буду зі своїм військом біля твоїх воріт! Віднині ця дівчина, вважай, моя донька.

Королева Єлизавета втратила свою рідну дочку Марію, до речі в один день з чоловіком, вона діяла безстрашно і впевнено! Вона вистояла, виховала не лише свою рідну доньку Інгігерду, майбутню королеву Данії, але й Гіту, доньку вбитого підступно короля Англії. І знаєте ким стала прихищена королевою Єлизаветою, донькою Ярослава Мудрого, англійська втікачка? Дружиною короля київського Володимира Мономаха! Матір’ю якого, була сестра візантійського імператора. Ось яке у нас коріння!

Експрем’єр Англії Борис Джонсон не раз приїздив до Києва з підтримкою. Був він тут і перед самою війною... Це ж треба, щоб через 1000 років після згаданих подій англійський лідер відвідав Софію і стояв на тому місті, де вінчалися Володимир Мономах та Гіта Уессекська! Перед Богом і людьми поєднувались в біді і радості, кровними узами предки українського та англійського народу!

Князь наш Володимир Мономах ще написав повчання і порадив «не серчать на зеркало, колі рожа крива»! Яке наші вороги не засвоїли і хотіли прикрити свою рожу орків нашим українським європейським обличчям! Не вдасться! З мокші вийшли, в мокшу підете!

А цю історію єднання англійської і української королівської крові переповідайте усім! Бо її приховували від нас під час 300-річного ярма орків... Нам є чим пишатися! У нас глибоке коріння і велична історія!

Все буде Україна! Молимось Богу, впевнені у ЗСУ, дякуємо за підтримку світу!

Ірина Тукка


Надрукувати   E-mail