Якщо ви бачите, що пиляють дерево, не мовчіть

Тим часом дерева продовжують спилювати. Днями "Єлізавета" орудувала на Пацаєва,14. Тут росла величезна-гігантська-широченна шовковиця з 5-ма стовбурами, її знищили.

Ця ситуація цікава тим, що жителі повстали проти цього. Під шовковицею люди багато років відпочивали на лавочках у затінку. А тут приїхали якісь мужики і спилюють. Люди повиходили з обуренням. А Ольга Дмитрівна – сувора жителька цього будинку, виявила бажання піти в ЖЕК розбиратися. Я так люблю активних людей, що негайно пішла з нею.

("Єлізавета" вже просто виконує те, що в них написано в актах, а заявку на спил подає саме ЖЕК, після чого дерево обстежує комісія міської ради й виписує акт).

Так, є деякі пошкодження на стовбурах шовковиці. Але не на всіх 5-ти. Якби я щось вирішувала в цій ситуації, я би погодилася на те, щоб два зі стовбурів спиляли (і зрізи зафарбували), а ще три залишили.

Шовковиця – дуже живуче дерево, водночас має тверду деревину, не крихке, не обламується, не розчахується, швидко відновлюється. Жила б ще собі деревина. 5 стовбурів! Але ж...

Тим часом у ЖЕКу. Начальниці дільниць скарги наші вислухали, відповіді всі ті самі: було аварійне. "А якщо, не дай боже, вєтка впаде, а ми потім винуваті".

Дивна ситуація: ЖЕК подає заявки на спил дерев по дворах, але НЕ ПОДАЄ ЗАЯВКИ НА ВИСАДЖЕННЯ НОВИХ ДЕРЕВ ПО ДВОРАХ НА МІСЦІ СПИЛЯНИХ.

Чому так, і звідки ж візьмуться нові дерева, якщо їх тільки спилювати?

(згідно з Законом України "Про благоустрій", всі видалені зелені насадження повинні бути відновлені В ТІЙ ЖЕ КІЛЬКОСТІ!)

– Це ж не ми ці дерева садили, то чого це ми будемо нові садити, – сказали в ЖЕКу.

А спилювати вони їх, значить, можуть, хоч і не садили. Ловко закручений сюжет, так?

Зійшлися на тому, що МОЖЕ, якщо в міської ради будуть зайві саджанці, то ЖЕК передасть у двір Ольги Дмитрівни.

– Але ж зараз війна, тож навряд.

(Під час войни спилювати дерева окей, а садити дерева не окей)

Все складно. Цю скелю ше лупати та й лупати. Але якщо ви бачите, що пиляють дерево, не мовчіть, не проходьте повз. Будьте як Ольга Дмитрівна – йдіть розбиратися.

Людина до людини – разом громада.

Надія Паливода

А тим часом Обласна прокуратура повідомила, що на Кіровоградщині судитимуть директора одного з дендрологічних лісових центрів Державного агентства лісових ресурсів України, який незаконно дозволив вирубати дерев на 3,4 млн грн у дослідно-селекційному дендрологічному лісовому центрі «Веселі Боковеньки». Посадовець, зловживаючи службовим становищем, дозволяв рубати дерева на територіях ландшафтного парку.


Надрукувати   E-mail