Зрадили Вітчизну і рід

УП отримала короткі біографічні довідки військовослужбовців Військово-морських сил РФ, які, за даними ГУР, залучалися до обстрілів України. Зокрема крилатими ракетами "Калібр". Інформацію передала компанія Molfar, що спеціалізується на конкурентній розвідці за відкритими джерелами. Серед них є й ті, хто має стосунок до Кіровоградщини.

Володимир Хромченков, командувач великого десантного корабля "Саратов" – нині затопленого Україною. 48 років, зрадник України.

Озброєння "Саратова": артилерійська установка ЗІФ-31Б, три пускові установки переносного зенітно-ракетного комплексу, бойова завантаженість – до 1 500 тонн техніки та вантажу. 

До зради батьківщини Хромченков віддав ВМС ЗСУ понад 13 років свого життя – ймовірно, весь час служив саме в Криму. Як свідчить сторінка його дружини Марини Хромченкової (Мулявки) в Однокласниках, подружжя жило в смт Мирне неподалік від Євпаторії.

На момент окупації Криму Хромченков командував середнім десантним кораблем "Кіровоград", який разом з "Костянтином Ольшанським", "Генічеськом", "Черкасами" та іншими суднами, опинився заблокованим в Донузлаві в 2014-му. Спершу "Кіровоград" разом з усіма вийшов на центр озера, щоб уникнути захоплення, але, на відміну від легендарного тральщика "Черкаси" чи то "Костянтина Ольшанського", вирішив не чинити опір. 21-го березня десантний (!) корабель під керівництвом Хромченкова підійшов до берега і без бою здався росіянам. 

Уже за кілька місяців Хромченкову знайшлося місце на російському десантному кораблі "Саратов" – спершу в ролі помічника командира, а з 2018-го – в ролі командира. "Він ставиться до корабля, як до живої істоти, – нахвалювала його флотська газета ЧФ "Флаг родины" за пів року до нападу на Україну. – Щодо командирських якостей – рішучості, передбачливості, командирської удачі, – цього в Хромченкова не відібрати". Втім, у тимчасово окупованому Бердянську, куди "Саратов", за словами речників ОП, привіз 400 морпіхів, 20 танків і 40 БТРів, "командирської удачі" Хромченкову таки забракло. 

24-го березня українські військові знищили "Саратов" (який спочатку був прийнятий за "Орськ"), а також пошкодили два великі десантні кораблі РФ – "Цезар Куніков" та "Новочеркаськ". Можливо, саме один з них з ознаками зовнішнього пошкодження нещодавно помітили у Севастополі.

Офіційно про долю екіпажу "Саратова" так ніхто й не повідомив – ні Росія, ні Україна. У середині квітня в пропагандистських Телеграм-каналах РФ розійшлися повідомлення про смерть Хромченкова від отриманих поранень. На сторінці його дружини про долю чоловіка ні слова, хіба у статусі стоїть пісня "Стрибок у небеса". 

У Марини є чимало родичів на материковій Україні. Зокрема, її двоюрідний брат Віталій Мулявка живе в Києві, куди періодично долітають ракети з Криму. Чоловік поширює в соцмережах меми про "Точку У" і Кримський міст і вітається в листуванні з УП словами "Слава Україні!". Ставлення сестри до обстрілів йому невідоме, уже півтора року вони не спілкуються. Рідний брат Марини, Володимир Мулявка, живе на Кіровоградщині й, за словами Віталія, є учасником АТО. 

За матеріалами УП


Надрукувати   E-mail