"АллатРа" недарма обирала впливових?

Наприкінці минулого тижня інформаційним простором пролетіло повідомлення про те, що Служба безпеки та Нацполіція знешкодили та заблокували понад 20 осередків псевдорелігійної проросійської секти "АллатРа", яка діяла по всій Україні та виправдовувала російську агресію.

Такий осередок знайшовся і у нашій області. і не де-небудь на периферії чи серед маргіналів-радикалів, а у самому серці обласної влади: організацію “АллатРа” в нашій області очолює начальник управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської ОДА Віталій Останній. У день, коли тривали обшуки, пан Віталій заявив журналістам, що він лише формально записаний головою обласної організації, а насправді керують інші.

Цілком можливо, бо, як видно, ця організація вишукувала, знаходила і спиралася на людей впливових, свого роду лідерів громадської думки. Раніше народна депутатка Інна Совсун писала, що аллатрівці влаштовували телемости з Рociєю, запрошували поговорити пyтiнicтів та депутатів від «Єдиної Рociї». Катування та вбивства у Бучі на своїх заходах коментують, як «мы убиваем другу друга». Інна Совсун також повідомила, що, за інформацією журналістів-розслідувачів, до цієї організації входять: Ірина Верещук, Іван Баканов та його протеже Олег Кулініч із кримського СБУ, якого звинувачують у держзраді, колишній заступник керівника ЦСО відділу «А» СБУ Михайло Кухаренко, мер Черкас Анатолій Бондаренко, Надія Савченко. Також народна депутатка зазначила, що незмінний з 1998 року мер Коростеня Володимир Москаленко прийняв «Глобальну партнерську угоду АллатРа» у статут міста і навіть встановив на центральній площі Коростеня пам'ятник у вигляді її символу. Щоправда, простояв символ недовго.

Про участь Віталія Останнього у цій сумнівній організації писали ще у 2016-му році. Пригадую, тоді пан Віталій прокоментував це таким чином, мовляв, організація носить чисто гуманістичний характер, пропагує мир, любов і дружбу всіх народів. Що ж тут поганого?

Ясна річ, це загальні слова, але, очевидно, «АллатРа» – один з проєктів ФСБ, улюбленим заняттям якої давно стала маніпулятивна гра з почуттями віруючих. Але ж чому Віталія Останнього, який уже більше десяти років працює на досить високій чиновницькій посаді і, очевидно, має непогану гуманітарну підготовку, не насторожило те, що ця організація ставить своєю метою міфічну єдність слов’янських народів? Адже це аксіома – там, де йдеться про таку єдність, там однозначно вплив росії.

Про «АллатРу» пишуть жахливі речі: "Під виглядом "місіонерства" учасники релігійної секти виправдовували збройну агресію РФ та публічно просували кремлівську ідею про створення "союзу слов’янських народів" під керівництвом Москви". За даним СБУ, у секті була організована чітка ієрархічна структуру та власні "представництва" в кожному обласному центрі. Ці осередки масово закликали місцевих жителів приєднуватися до секти та розповсюджувати ідеї Кремля. Офіційна спільнота організації “ВКонтактє” закликає до єднання слов’ян і пропагує їх обраність серед інших народів, що має велику схожість з ідеями “Русского мира”та нацистською ідеологією про вибраність арійської раси. Сама організація відома пропагандою псевдонауки та різних абсурдних теорій змови за участю інопланетян і таємних впливових еліт, які «приносять в жертву дітей». «АллатРа» позиціонує себе як громадський рух, що «діє поза політикою і поза релігією». На тлі російської збройної агресії проти України рух «АллатРа» неодноразово критикувався за проросійські погляди. Також члени “АллатРи” розгледіли на шевронах Нацгвардії України приховану фашистську свастику, а у зображенні покровителя воїнів Архангела Михаїла – Люцифера. Прихильники ідеології “АллатРи” вважають своїм месією Президента країни-агресора Путіна. Вони називають його Номо».

Цього всього не знав начальник управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської облдержадміністрації? У 2016-му році місцеві ЗМІ писали, що він поширював ідеї організації прямо на робочому місці – у будівлі облдержадміністрації. В коридорах адмінбудівлі розміщувались листівки із закликом приєднуватись до “АллатРи”, якщо ти хочеш зробити світ кращим.

Віталій Останній відомий у Кіровограді, як активний учасник Антимайдану, його діджей, колишній член Партії регіонів. І все ж відверто проросійських поглядів пан Віталій, як на мене, публічно не пропагував. То для чого йому була ця «АллатРА»?

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail