Бережімось фарбованих лисів!

Дуже скоро вибори до місцевих рад. Цього разу за відкритими списками. Це зроблено насамперед для того, щоб ми краще бачили – за кого віддаємо свій голос, хто представлятиме наші інтереси, розпоряджатиметься нашими (бюджетними) грошима, вирішуватиме, що важливіше для нашої території.

Імена кандидатів уже у більшості відомі.Та однак за ними важко розпізнати справжні наміри і внутрішню суть ймовірних депутатів. Дуже показовою у цьому плані мені видається історія депутата Кіровоградської обласної ради Костянтина Каспрова.

Це саме його СБУ нещодавно затримало на тому, що він заплатив 10 тисяч гривень технічному кандидатові на прізвище Маліцький, який мав зареєструватися на виборах до Світловодської ОТГ та відібрати частину голосів в кандидата від політичної партії «Слуга Народу» Андрія Маліцького.

Але це вже вершина айсбергу. Кульмінація, яка, сподіваємось, таки протверезить виборців Світловодська і вони не проголосують за цього фарбованого лиса. Чому фарбованого? Бо Костянтин Каспров, голова громадської організації «Наше місто», на перший погляд геть собі хороший депутат: у місцевих ЗМІ немало публікацій про те, як він ініціював прокладання доріжок у місцевому парку, організував вечір відпочинку для старших людей і навіть вручав їм подарунки. Не дивно, що він був депутатом Світловодської міської ради. Правда, від Партії регіонів, але рядовий виборець часто вважає: якщо допоміг постелити доріжки в парку, то яка різниця від якої партії?

Різниця є і дуже суттєва, але щоб вникнути і розібратись з деталями, доведеться добряче напружуватись, не бути байдужим. І ось такі небайдужі для Каспрова – перші вороги. Саме він виступив на сесії обласної ради у грудні минулого року (тоді ж відзначився й кнопкодавством) і, маніпулюючи інформацією, зробив все, аби активіст-еколог зі Світловодська Михайло Берчук не потрапив до комісії з контролю діяльності місцевих правоохоронців при головному управлінні Нацполіції області.

Про це тоді детально писав правозахисний сайт «Зміна»: “Каспров дезінформував депутатів, оскільки він не ознайомлений з моєю біографією, що я маю дві вищі освіти та великий стаж роботи”, – каже Берчук. Крім того, на його думку, свідомо з ініціативи голови комісії з регламенту облради було внесено пакетом дві кандидатури без обговорення. Тож як такого поіменного розгляду кандидатів не було. …Активіст упевнений: він не зміг потрапити до комісії і навіть не був занесений до переліку претендентів ще до початку засідання внаслідок змови окремих депутатів. 

Михайло Берчук є фігурантом “списку Гандзюк”, куди входять 55 активістів, які пережили фізичні атаки щодо себе протягом 2017–2018 років. Два напади на Берчука, які стались у 2016 та 2017 роках, досі не розкрито. Напади на нього активіст пов’язує зі своєю екологічною діяльністю проти забруднення довкілля місцевими підприємствами з виробництва олії та мaйонезів у селі Власівка Світловодського району. Він навіть домігся штрафів для місцевих порушників екологічних норм. Водночас діставав за свою діяльність погрози».

Добре, таких деталей більшість виборців могли не знати, але те, що Каспров публічно заявляв, що в Україні триває громадянська війна і про жодну агресію Росії не йдеться, те, що він на сесіях обласної ради, всупереч регламенту, принципово виступає тільки російською, аж змушені були запрошувати перекладача, це теж не хвилює виборців? Голосували ж за нього у світловодському 64-му виборчому окрузі, хоча він своїх поглядів і позиції ніколи не приховував!

Скільки ж іще таких фарбованих лисів поховались у списках різних партій! Мусимо їх розпізнавати! Непросто? А справжня демократія, виявляється, річ нелегка!

Світлана Орел


Надрукувати   E-mail