Боротьба з корупцією напоказ?

Здивувало повідомлення на сайті обласної ради про урочисте відкриття обласного підрозділу ВГО «Стоп корупції». У цьому заході взяли участь голова обласної ради Сергій Шульга, міський голова Андрій Райкович, депутати, представники управління поліції, СБУ, прокуратури, а також громадськості міста.

Очолив Кіровоградський обласний осередок «Стоп корупції» ватажок Врадіївської ходи, «народний прокурор» Микола Джоган. Він повідомив, що разом з командою давно веде громадську боротьбу з корупцією в регіоні. Серед них – ветеран АТО, колишня співробітниця слідчих органів та полковник поліції у відставці.

Яка це вже за рахунком у нас громадська організація, що у поті чола бореться з корупцією? Починаючи з 2014 року їх з’явилось, як грибів після дощу. Дехто встиг вхопити і грантових коштів. Але результат від їхньої діяльності майже нульовий. Іноді вони лише повторювали ту інформацію, яка ставала публічною.

До речі, свого часу, поки редакції місцевих видань були більщ менш повноцінними, саме туди зверталися люди, які зустрічалися із кричущими фактами корупції. Зокрема, у міліції. Чимало разів журналісти виїздили у відрядження з приводу різних конфліктних ситуацій, у більшості з яких теж був присутній чинник корупції. Не завжди ті справи вдавалося довести до логічного завершення, адже крапку в них могли поставити лише правоохоронні інституції.

Власне, саме вони й мають професійно займатися боротьбою з корупцією. Тим більше, що останнім часом їх створено ще кілька. Що ж до пана Миколи Джогана, «народного прокурора», як він себе називає, то він уже мало не десяток років позиціонує себе, як активний борець з корупцією. Логічно було б замість урочистих відкриттів нової організації прозвітувати про якісь зримі здобутки, яких за цей час мало б накопичитися уже чимало.

Вл. інф.


Надрукувати   E-mail