Чому продовжують гинути українські військові?

Новинні стрічки останніми днями приділили зовсім мало уваги черговій трагедії, яка сталась на фронті російсько-української війни. 28 квітня бойовики 17 разів (!) відкривали вогонь по позиціях українських військових. Один український захисник загинув внаслідок ворожого обстрілу.

Вогонь вівся по ЗСУ з району того самого сумнозвісного Золотого, звідки Зеленський наказав відвести війська. Нагадаємо слова Головнокомандуючого: "Якщо інша сторона порушуватиме режим тиші, ми негайно повернемось на ділянки, звідки відвели війська".

Як бачимо, режим тиші систематично порушується, а повернутись на позиції, здобуті кров'ю українських військових за попередні роки війни, ми звісно не можемо. Причина проста – там були потужні укріплені позиції, які не так просто відвоювати назад. Через фатальну операцію "розведення військ" ми втратили надважливі форпости, які стримували орди окупантів.

Цитуємо наші джерела з передової: "Військові вже давно знають, що обстріли з арти 152 мм – це курсанти мордорських училищ приїздять "здавати заліки", вбиваючи українців".

Отже, Збройні Сили України поступились зручними позиціями, щоб нелюди з-за порєбріка тренувались в артелирійських обстрілах. Комусь "залік", а чиїсь родини отримують з війни домовини замість своїх годувальників.

Чи можно було передбачити таку ситуацію? Звісно. Усі патрітотичні сили, ветеранські організації та просто небайдужі українці, які вміють трошки аналізувати інформацію, майже благали Зеленського не відводити війська. Росія діє як гопник, і будь-які поступки тільки сильніше збуджують її. Відводити війська – означає автоматично збільшувати кількість жертв серед цивільного населення та військових.

Але президент послухав не патріотичні сили, а свого на той час радника з питань "миру на Донбасі", гумориста та телеведучого Сергія Сивоху. А також Єрмака, про зв'язки якого з Росією не писав хіба що ледачий. Результат фатальних рішень вищого керівництва – трагедія в українських родинах.

За аналогією з написами на пачках цигарок, де зазначено, що «куріння вбиває», слід перед виборами на виборчих дільницях поміщати гасло: "Некомпетентна влада – вбиває".

Олег Чабан


Надрукувати   E-mail